2018 KPSS Önlisans başvuru için son gün! ÖSYM başvuru işlemleri...

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan 2018 ön lisans KPSS’ye girecek memur adayları, başvuruların ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki 2018 KPSS Ön lisans başvuru tarihi ne zaman? KPSS başvuru nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir? Detaylar haberimizde...

2018 KPSS Önlisans başvuru için son gün! ÖSYM başvuru işlemleri...
2018 KPSS Önlisans başvuru için son gün! ÖSYM başvuru işlemleri...
GİRİŞ 12.09.2018 14:07 GÜNCELLEME 12.09.2018 14:07
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

Ön lisans mezunu olup da Devlet kurumlarında memur olarak çalışmak isteyen adaylar için yapılacak olan ön lisans KPSS sınavı için başvuru tarihleri merak ediliyor. Bu nedenle Kamu Personeli Seçme Sınavı ön lisans başvuru tarihleri ve başvuruların nasıl yapılacağını sizler için açıklıyoruz. Peki ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinde yer alan duyuruya göre, bu yıl yapılacak olan ön lisans KPSS ne zaman? 

KPSS (Ön lisans) memurluk sınavı ne zaman? İki yıllık bölümden mezunlar...

2018 KPSS Önlisans başvurusu nasıl yapılır? Başvuru sayfası ve sınav ücreti...

 

2018 KPSS ÖN LİSANS BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

2018 yılı ön lisans için KPSS’ye girecek olan adayların başvurularını, 28 Ağustos ile 12 Eylül 2018 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Bu tarihler içerisinde başvuru yapamayan adaylar için belirlenen geç başvuru tarihi ise, 26 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir. 4 Kasım 2018’de yapılacak olan KPSS ön lisans sınavı sonuçları 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanacaktır.

KPSS ÖN LİSANS BAŞVURU NASIL YAPILIR?

KPSS’ye başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın ÖSYM başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur. Başvuru merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacaktır. Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır.

KPSS ÖNLİSANS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

KPSS başvuru ücreti bu yıl 60 TL olarak belirlendi. Ücretlerin yatırılacağı bankalar ise şu şekilde:

- T.C. Ziraat Bankası,

- Akbank,

- Türk Ekonomi Bankası (TEB),

- Deniz Bank,

- Kuveyt Türk PTT,

- Halk Bankası.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Ön lisans KPSS’ye başvuru yapacak adayların aşağıdaki belgeleri başvuru sırasında yanında bulundurmaları gerekmektedir.

- Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Aday Başvuru Formu,

- Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaport nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Başvuruda adayın kimlik belgesinin aslını yanında bulundurması gerekmektedir.

- ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (ais) ilk kez kayıt olacak adaylar ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde(ais) kayıtlı olan adaylardan eğitim bilgilerinde eksiklik/değişiklik olanların diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî belgelerinin onaylı bir örneği talep edilecektir.

- Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59'da sona erecektir.

YORUMLAR 70
 • ROZA 4 gün önce Şikayet Et
  Her sene onlarca memur alımı yapılacak deniyor. o kadar kişi sınavlara giriyor. açıklanan kontenjan sayısı 1 kişi, 2 kişi... ne ara alım oluyor? Adil bi sınav olmayacağını düşünmüyorum.
  Cevapla
 • aysun 1 hafta önce Şikayet Et
  Merhaba ben sınav merkezi olarak seçtiğim yerden çocugumun tedavisi için ayrılmak zorundayım sınav için tekrar bu şehre gelme imkanım yok bugun oldu bu değişiklik sınav merkezimi değiştirebilirmiyim acaba başvurular bittiği için sistemden yapamadım varmı bir yolu
  Cevapla
 • deniz 1 hafta önce Şikayet Et
  hayır değiştiremezsiniz
  Cevapla
 • HÜSEYİN 1 hafta önce Şikayet Et
  Merhaba sağlık nedeniyle başvuruyu kaçırdım geç kayıtlar 26.09.2018 tarihinde olacakmış sınav ücretini atmden şimdi mi yatıracam yoksa 26.09.2018 de baş vurduğumda mu birde şimdi baş vurmadan para yatırılıyormu ????
  Cevapla
 • pnr 1 hafta önce Şikayet Et
  26 sında para yatırılır ve başvrunu yaparsınız.
  Cevapla
 • Canan 1 hafta önce Şikayet Et
  Merhaba ben başvuru yapamadım bazı nedenlerden dolayı 26 eylülde nasil yapabilirim yada yarin yapabiliyor muyum
  Cevapla
 • SONGÜL 1 hafta önce Şikayet Et
  26 eylülde yapabilirsiniz kendiniz sistem üzerinde sınav giriş yerini seçeceksiniz sonra bankaya para yatıracaksınız.o son gün bende kaçırdım benimde resmimin geçerlilik süresi dolmuştu.onuda şimdiden kontrol ediniz yoksa son günde zor olur.
  Cevapla
 • yüksel yıldırım 1 hafta önce Şikayet Et
  ben bu yıl iki yıllık ilahiya t kazandım kayıt oldum başvurabilir miyim y
  Cevapla
 • savcı onur y. 1 hafta önce Şikayet Et
  tabiki hem okuyup hem memur olabilirsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Maduro'dan 'Diriliş Ertuğrul' hamlesi!
G.Saray'a müjde! Resmen açıkladı...