2018 Lise KPSS sınavı ne zaman? ÖSYM memurluk sınavına kaç gün kaldı?

2018 yılı itibariyle ÖSYM'nin düzenleyeceği memurluk sınavına girecek binlerce adayın merakla beklediği KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman olacak? Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak da adlandırılan KPSS'ye lise mezunlarıda girecek. İşte Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanan KPSS sınav tarihleri

2018 Lise KPSS sınavı ne zaman? ÖSYM memurluk sınavına kaç gün kaldı?
2018 Lise KPSS sınavı ne zaman? ÖSYM memurluk sınavına kaç gün kaldı?
GİRİŞ 21.09.2018 09:19 GÜNCELLEME 21.09.2018 09:19
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bu yılın son memurluk sınavına sayılı günler kala adaylar için heyecan doruğa çıktı. Ayladır sınava hazırlanan ortaöğretim mezunları KPSS sınav tarihini merak etmeye başladı. Peki 2018 yılında KPSS sınavı ne zaman düzenlenecek? Sınava kaç gün kaldı? ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından açıklanan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınav) ortaöğretim lise mezunları için net tarih verildi.

2018 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN?

 

 

Yapılan resmi açıklamalar çerçevesinde bu sene çok sayıda memur alımı yapılacak. Hal böyle olunca KPSS memurluk sınavı büyük ilgi gördü. 

Lise mezunlarının katıldığı ve aldıkları puanlar ile açıktan ve merkezi atamalara katılan adaylar memur olamak üzere ilk adımı atacak olan adaylar ÖSYM'nin düzenlediği KPSS lise ortaöğretim sınavı 7 Ekim Pazar gerçekleşecek.

Not:  Sınav merkezi bu sene uygulanan ve tartışılan 15 dakika kuralını 2018 yılında uygulamayacaktır.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları 8 Kasım 2018 günü açıklanacak. Adaylar sonuçlara ‘2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi' ÖSYM’nin internet adresinden erişilebilecek. Sonuçlar posta yoluyla iletilmeyecek ve sadece ÖSYM'nin resmi sitesinden öğrenilebilecek.

KPSS SINAVINA NELER GÖTÜRÜLMEZ, YASAKLAR NELER?

Sınavların yapıldığı sınav merkezlerine giriş kapısında adayların ve sınav görevlileri, güvenlikler tarafından aranacak ve bu eşyalar bulunursa, aday kapıdan geri çevrilecek. Tamamen bu eşyalardan arınan aday, sınava girebilecek. 

Bu eşyalar; çanta, cep telefonu, kol ya da cep saati, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth gibi cihazlar, kulaklık, kolye, küpe, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar, elektronik/mekanik cihaz. KPSS memur Adaylarının sınava yiyecek, su dışında içecek getirmeleri yasak! Adaylar sınava şeffaf şişe içerisinde su götürebilir.

YORUMLAR 5
 • ilknur 2 gün önce Şikayet Et
  kpss sınavı ile aöl ek sınavı aynı gün nasıl olucak
  Cevapla
 • Necla 1 hafta önce Şikayet Et
  Kpss ek sınav aynı gün nasıl ol ucak lütfen sedimizi duyun
  Cevapla
 • nazlı 6 gün önce Şikayet Et
  ek sınav 6 ekimde kpss 7 ekim de aynı gün değil
  Cevapla
 • Fatmanur 1 hafta önce Şikayet Et
  Iyide..kpss sinaviyla a.ö.l ek sinav tarihleri ayni gun hangisine gircez...lutfen sesimizi duyurun...
  Cevapla
 • ayten 1 hafta önce Şikayet Et
  Kız meslek lisesi giyim bolumu mezunuyum iyi puan alsam atanma sansım varmı yaş sınırı varmı
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Savaş çanları çalıyor! ABD'den şok suçlama
İŞKUR'a gelen anneye günlük 70 TL