2018 KPSS (Ön lisans) memurluk sınavı ne zaman? İki yıllık mezunlar...

Bu yıl memur olmak için sınava girecek binlerce önlisans mezunu aday gözünü 2018 Önlisans KPSS sınavına çevirdi. ÖSYM tarafından düzenlenen ve büyük heyecan içerisinde beklenen Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihleri ise belli oldu. İşte adayların tüm merak ettiği önlisans KPSS sınavı hakkında detaylar...

2018 KPSS (Ön lisans) memurluk sınavı ne zaman? İki yıllık mezunlar...
2018 KPSS (Ön lisans) memurluk sınavı ne zaman? İki yıllık mezunlar...
GİRİŞ 20.09.2018 17:29 GÜNCELLEME 20.09.2018 17:29

Devlet kurumlarında memur olarak çalışmak isteyen adaylar için yapılacak olan ön lisans KPSS sınavı için gerim sayım başladı. Başvuruların sona ermesiyle birlikte gözler sınav tarihine çevrildi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan memurluk sınavına günler öncesinde çalışmaya başlayan 2 yıllık üniversite öğrencileri ve mezunları 28 Ağustos ile 12 Eylül 2018 tarihleri arasında başvuruları tamamladı.

2018 KPSS ÖN LİSANS NE ZAMAN YAPILACAK? 

 

 

KPSS sınavına dair adayların dört gözle beklediği detaylar kesinlik kazandı. ÖSYM, resmi web sitesi aracılığıyla KPSS sınav takvimi ve başvuru işlemleri konusuyla ilgili duyuru yayımlandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans ise 4 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. 

2018 KPSS ön lisans sınav sonuçları ise 29 Kasım 2018 tarihinde adaylara duyurulacak. Sonuçlar açıklandığı zaman, adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Altını olanlar dikkat! Fiyat tahminleri değişti
Bakan Albayrak açıkladı: 76 milyarlık tasarruf