KPSS Ön lisans memurluk sınavı ne zaman? 2018 İki yıllık mezunlar...

Bu yıl memur olmak için sınava girecek binlerce önlisans mezunu aday gözünü 2018 Önlisans KPSS sınavına çevirdi. ÖSYM tarafından düzenlenen ve büyük heyecan içerisinde beklenen Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihleri ise belli oldu. İşte adayların tüm merak ettiği önlisans KPSS sınavı hakkında detaylar...

KPSS Ön lisans memurluk sınavı ne zaman? 2018 İki yıllık mezunlar...
KPSS Ön lisans memurluk sınavı ne zaman? 2018 İki yıllık mezunlar...
GİRİŞ 16.10.2018 09:21 GÜNCELLEME 16.10.2018 09:21
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Devlet kurumlarında memur olarak çalışmak isteyen adaylar için yapılacak olan ön lisans KPSS sınavı için gerim sayım başladı. Başvuruların sona ermesiyle birlikte gözler sınav tarihine çevrildi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan memurluk sınavına günler öncesinde çalışmaya başlayan 2 yıllık üniversite öğrencileri ve mezunları 28 Ağustos ile 12 Eylül 2018 tarihleri arasında başvuruları tamamladı.

2018 KPSS ÖN LİSANS NE ZAMAN YAPILACAK? 

 

 

KPSS sınavına dair adayların dört gözle beklediği detaylar kesinlik kazandı. ÖSYM, resmi web sitesi aracılığıyla KPSS sınav takvimi ve başvuru işlemleri konusuyla ilgili duyuru yayımlandı. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans ise 4 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. 

2018 KPSS ön lisans sınav sonuçları ise 29 Kasım 2018 tarihinde adaylara duyurulacak. Sonuçlar açıklandığı zaman, adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

YORUMLAR 2
 • vahide 2 hafta önce Şikayet Et
  Üniversite nin kodu nu bulamadım
  Cevapla
 • adem 5 gün önce Şikayet Et
  e devletten al
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Akıl almaz olay! Ölüm oyununu öz babası bozdu
İnceleme sona erdi! Tam 9 saat sürdü...