MEB AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi! Açık Lise sonuçları için öğrenciler...

MEB - 08 Aralık cumartesi ve 09 Aralık pazar günü AÖL 1.dönem sınavını düzenlendi. Açık Lise okuyan öğrenciler şimdide gözünü sonuçlara çevirdi. Peki Açıköğretim Fakültesi birinci dönem sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimini açıkladı...

MEB AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi! Açık Lise sonuçları için öğrenciler...
MEB AÖL 1.dönem sınav sonuç tarihi! Açık Lise sonuçları için öğrenciler...
GİRİŞ 17.12.2018 09:38 GÜNCELLEME 17.12.2018 09:38
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Binlerce öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 2018 - 2019 AÖL 1.dönem sınavına girdi. Uzun süredir sınava çalışan ve kredi notunu yükseltmek isteyen öğrenciler gözünü şimdide sonuçlara çevirdi. 08 Aralık cumartesi ve 09 Aralık pazar günü yapılan sınavda ilk oturum saat sabah 10.00’da, ikinci oturum öğleden sonra 14:00’te yapıldı. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat soru çözme imkanı tanındı. Yapılan açıklamaya göre AÖL sınavlarında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürmedi.

 

 

MEB Açık Lise sınavlarına dair iş takvimi güncellemesinden dolayı, sınava dair sonuçların ne zaman açıklanacağı netlik kazanmadı. Fakat AÖL birinci dönem sonuçlarının, geçtiğimiz yılın takvimi göz önünde bulundurulduğunda 25 Aralık tarihinde erişime açılacağı iddia edildi. 

AÖL 1.Dönem Sınav Sonucu

 

 

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

AÖL 1.dönem sınav sonuçlarınızı AÖL sistemine kullanıcı adınız ve şifreniz ile girip "sınav sonuçları" kısmından öğrenebilirsiniz. Dönem dersleri kısmından da önceki bütün sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca Alo 147 çağrı merkezini arayarak ta sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

AÖL SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınavlar yapıldıktan sonra cevap kağıtları Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde optik okuyucularla okunmaktadır ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda "Kopya Analiz Tekniği" kullanılmaktadır.

Not: Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

YORUMLAR 7
 • denız 9 ay önce Şikayet Et
  arkadaşlar aöl aradım ben. ocagın ilk haftası açıklanması planlanıyor dedi
  Cevapla
 • haluk sabri akdemir 9 ay önce Şikayet Et
  nezaman yayınlanacak
  Cevapla
 • hilal 158 10 ay önce Şikayet Et
  Neden aciklanmiyor acaba 25 aralik denildi ama ondada kesin degil
  Cevapla
 • miray ece 10 ay önce Şikayet Et
  açıklanmamış bakmyada korkuyom ama
  Cevapla
 • miray ece 10 ay önce Şikayet Et
  yani neyi bekliyolar anlamadım arkadaş tıp okumuyoz altı üstü bi sınav sonucu çok saçma bu nedir ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Çekilmesi beklenen YPG'li teröristlerden peş peşe saldırı
Rıza Kayaalp çakı gibi asker oldu