2019 AÖL 2.dönem kayıt yenileme ne zaman bitiyor? Açık lise kayıtları...

Açık lise kayıt yenileme ve sınav takvimi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. Birinci dönem sınav sonuçlarının belli olmasıyla birlikte AÖL 2.dönem kayıt yenileme başladı. Peki binlerce Açıköğretim Lisesi öğrencinin merak ettiği AÖL kayıt yenileme işlemi ne zaman bitecek?

2019 AÖL 2.dönem kayıt yenileme ne zaman bitiyor? Açık lise kayıtları...
2019 AÖL 2.dönem kayıt yenileme ne zaman bitiyor? Açık lise kayıtları...
GİRİŞ 22.01.2019 10:37 GÜNCELLEME 22.01.2019 10:37
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Açıktan lise eğitimine devam edenler için AÖL 2. (ikinci) dönem kayıt yenileme tarihi belli oldu. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre Açıköğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri 09 Ocak 2019 tarihinde başladı ve 06 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler gözünü AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınav takvimine çevirecek. Peki AÖL 2.dönem sınavı ne zaman düzenlenecek? Sınava şimdiden en uygun ve sağlan bir şekilde hazırlanmak isteyen açık öğretim lisesi öğrencileri tarihi merak ediyor.

 

AÖL 2.DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

2018- 2019 eğitim öğretim yılı 2. dönem sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, sınav tarihini merak ediyor. MEB'in yayımladığı duyuruya göre, AÖL 2. dönem sınavları 06-07 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. Bu sınav ve bundan sonra yapılacak tüm sınavlarda yeni kitaplardan sorumlu olunacak. Açık lise ikinci dönem sınavı giriş belgeleri 03 Nisan 2019 tarihi itibariyle yayınlanacak.

 

Yapılan bir diğer açıklamaya göre ÖSYM sistemi olan dört yanlışın bir doğruyu götürme uygulaması Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav sisteminde yine yer almayacak. MEB sadece doğru yapılan sorular üzerinden puanlama hesabı yapacak.

AÇIKÖĞRETİM LİSESİ SINAV BEDELİ NE KADAR?

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıran öğrenci, sınava girmek istediği her dönem için “Sınav Bedelini” ödemek zorundadır. 2018 yılında, bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli; 30 TL olarak belirlenmiştir. (30 TL Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Sınav Ücreti olarak 10 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliğine yatırılacaktır.)

YORUMLAR 44
 • Fatma 12 saat önce Şikayet Et
  Ben 2014,2015,216,da sınavlara girdim ama sonra ki sınavlara giremedim ve öyle kaldı ve şimdi 6 şubata kayıt yenilemek istesem olur mu.?
  Cevapla
 • Tugce 2 gün önce Şikayet Et
  Arkadaslar daha evvel kaydim yok açıköğretim kayit yenileme degil yeni kayit yaptirabilir miyim 6 subata kadar
  Cevapla
 • Mümin 1 gün önce Şikayet Et
  yaptırabilirsin
  Cevapla
 • ege 3 gün önce Şikayet Et
  ben kayıt yaptım ama bana ne kitap nede sınav zamanı bildirildi parayıda yatırmıştım.
  Cevapla
 • Mümin 1 gün önce Şikayet Et
  Kayıt yaptırdığın Halk Eğitim Merkezinden kitaplarını alabilirsin. Kayıt yaptırdığında ders seçimi YAPMA GEREKİR. O ZAMAN SINAV TARİHİNİ DE ÖĞRENİRSİN.
  Cevapla
 • barıssss 4 gün önce Şikayet Et
  Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ile aöl sınavı aynı gün ... nasıl olacak bilen varmı
  Cevapla
 • ahmet 1 hafta önce Şikayet Et
  ders seçimi 35 kredi çok az, en düşük 50 kredi olmalı.yetkililerden yeni bir düzenleme bekliyoruz...
  Cevapla
 • samet 6 gün önce Şikayet Et
  aynen ya en az 50 olsa iyi olacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çaykur Rizespor'dan şaka gibi transfer (!)
'Çin'de de olsa gidin getirin' diye babası vasiyet edince...