2019 Kadrolu ve Sözleşmeli öğretmenlerin Ocak ayı ek ders ücretleri

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev alan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin 2019 yılı itibariyle alacakları ek ders ücretleri belli oldu. Peki enflasyon farkı ile birlikte öğretmenler ek ders ücreti ne kadar alacak?

2019 Kadrolu ve Sözleşmeli öğretmenlerin Ocak ayı ek ders ücretleri
2019 Kadrolu ve Sözleşmeli öğretmenlerin Ocak ayı ek ders ücretleri
GİRİŞ 02.02.2019 09:53 GÜNCELLEME 02.02.2019 09:54
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Öğretmenlerin merakla beklediği ek ders ücreti belli oldu. MEB bünyesinde görev yapan öğretmenlerin maaşları gibi ek ders ücretlerine de %10.7 zam geldi. Bilindiğiz üzere kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin ek dersleri aynı ödenmiyor. Sözleşmeli öğretmenlerden vergi dışında ayrıca %14 SGK kesintisi de bulunuyor. İşte kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin 2019 yılı itibariyle alacakları ek ders ödemeleri.

 

 

İşte öğretmenlerin 2019 yılı ocak ayı itibariyle net ek ders ücretleri:

Kadrolu Öğretmenler: 15.41 TL
Sözleşmeli Öğretmenler: 13.25 TL

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ücretli öğretmenlerin ek ders ücretleri ile kadrolu öğretmenlerin ek ders ücretleri aynı olarak belirlenmiştir..

ETİKETLER
öğretmen ödeme
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • MRT 6 ay önce Şikayet Et
    Radikal bir eleştiri olacak ama... Ranta dönüşmüş , merdiven altı görünümünde dükkandan bozma özel okullar ve etüt merkezleri kapatılıyorken ve hazır el atılmışken, okullarda ranta dönüşmeye başlayan tüm ek dersleri ve hafta sonu kurslarıda kaldırılmalı, hafta sonları öğrenciler sosyal alanlara yönlendirilmeli. Tüm okullarda ders sınavlarını ortak yapar ve diploma notuna göre tercih yaptırılırsa otomatikman kurslarada ihiyaç kalmaz. dünyada bizden başka yoktur sanırım gördüğü bir dersi 3 kere tekrar gören ve enerjisini boşa harcayan, "etüt merkezi, hafta sonu kursları..." hepsini kaldırın , çocuklar zombi olmaya başladı, geleceğe sağlıklı beyinlerle ulaştıralım çocuklarımızı.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık yeni bir safhaya geçtik
Trump'tan gerilimi arttıracak çağrı! 'Evinize dönün'