2019 Gaziantep liseleri kontenjan ve taban puanları! MEB yüzdelik dilimleri..

Liseye Geçiş Sınavına giren yüz binlerce öğrenci, LGS sonuçlarını öğrendi. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih süreci merak konusu oldu. Peki Gaziantep liseleri taban puanları kaç? İşte lise eğitimine geçiş yapacak binlerce öğrenci için nitelikli okulların yüzdelik dilimleri...

GİRİŞ 01.07.2019 10:00 GÜNCELLEME 01.07.2019 10:00
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gaziantep lise taban ve tavan puanları için heyecan dorukta. 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'nın sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Öğrenciler, lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kendi puanlarını karşılaştırıp tercih yapacaklar. Peki 2019 Gaziantep liseleri taban puanları ne? Puanına göre iyi bir liseye gitmek isteyen öğrenciler Gaziantep nitelikli okullar ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri açıklandı. Bakanlık tarafından, 2019 yılı ortaöğretim kurumları KONTENJAN tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları da paylaşıldı. Öğrencilere rehberlik etmek için tercih rehberleri de hazırlandı.

 

Lise tercihlerini belirlerken Gaziantep 'deki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Gaziantep liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

Şuan için 2019 Gaziantep taban ve yüzdelik dilimleri MEB tarafından açıklanmadı. Fakat 2018-2019 dönemi Gaziantep LGS yüzdelik dilimleri, okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimlerini aşağıda bulunan tablodan öğrenebilirsiniz..

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 1
  • Merve 1 hafta önce Şikayet Et
    Lise hangi okul cikti
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya'dan Türkiye'ye yeni savaş uçağı teklifi! Jetin modeli açıklandı
Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması 600 milyon doları çöp etti