Balıkesir Liseleri taban tavan puanları MEB - (LGS) kontenjan & yüzdelik 2019

Balıkesir'de lise öğrenimini sürdürmek hayali olan öğrenciler için 2019 Balıkesir liseleri taban puanları netlik kazandı mı? LGS sınavında en iyi çabayı ortaya koyan ve sınav sonuçlarına erişenler Balıkesir nitelikli okulların yüzdelik dilimleri araştırmasına son sürat başladı. Tercih sürecine geçilmesine sayılı günler kalırken Balıkesir'deki liselerin puanları haberimizin içeriğinde detaylarıyla yer verilecek.

GİRİŞ 01.07.2019 09:58 GÜNCELLEME 01.07.2019 09:58

Balıkesir lise taban ve tavan puanları için heyecan dorukta 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'nin sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Öğrenciler, lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kendi puanlarını karşılaştırıp tercih yapacaklar. Peki 2019 Balıkesir liseleri taban puanları ne? Puanına göre iyi bir liseye gitmek isteyen öğrenciler Balıkesir nitelikli okullar ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor.

 

 

Lise tercihlerini belirlerken Balıkesir kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Balıkesir liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

Şuan için 2019 Balıkesir taban ve yüzdelik dilimleri MEB tarafından açıklanmadı. Fakat 2018-2019 dönemi Balıkesir LGS yüzdelik dilimleri, okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimlerini aşağıda bulunan tablodan öğrenebilirsiniz...

 

 

balıkesir liseleri taban puanlarıbalıkesir nitelikli okulların yüzdelik dilimleri

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin hamlesi ABD'ye 'İHA' kaldırttı!
Gördüğümüz sahnelerin şaşırtan gerçek hali