2019 Van Liseleri taban tavan puanları - yüzdelik & LGS! (MEB) / kontenjan

Van'da lise eğitimine devam edecek öğrencilerin sıklıkla sorguladığı 2019 Balıkesir liseleri taban puanları kesinliğe kavuştu mu? LGS sınavında en iyi uğraşı gösteren ve sınav sonuçlarına MEB resmi sitesinden ulaşanlar heyecan içerisinde Van nitelikli okulların yüzdelik dilimleri arayışı içerisine girdi. Tercih dönemi için merakla geri sayım başlarken Van'daki liselerin taban ve tavan puanları haberimizde tüm öğrencilere duyurulacak.

GİRİŞ 01.07.2019 09:59 GÜNCELLEME 01.07.2019 09:59
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Van lise taban ve tavan puanları için heyecan dorukta 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'nin sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Öğrenciler, lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kendi puanlarını karşılaştırıp tercih yapacaklar. Peki 2019 Van liseleri taban puanları ne? Puanına göre iyi bir liseye gitmek isteyen öğrenciler Van nitelikli okullar ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor.

 

 

Lise tercihlerini belirlerken Van kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Van liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

Şuan için 2019 Van taban ve yüzdelik dilimleri MEB tarafından açıklanmadı. Fakat 2018-2019 dönemi Van LGS yüzdelik dilimleri, okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimlerini aşağıda bulunan tablodan öğrenebilirsiniz...

 

 

van liseleri taban puanlarıvan nitelikli okulların yüzdelik dilimleri

YORUMLAR 1
  • hande 2 hafta önce Şikayet Et
    Lgs puanım274 van da nerelere yerleşebilirim yardımcı olur musunuz ?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yunanistan'ın korkusu diline vurdu! Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti
Erdoğan'dan Doğu Akdeniz açıklaması: Karşılarında Türkiye'yi bulurlar