2019 Şanlıurfa Liseleri taban puanları nitelikli okullar yüzdelik dilimleri

Şanlıurfa'da lise eğitimi almak arzusu içerisinde olan öğrenciler için 2019 Şanlıurfa liseleri taban puanları duyuruldu mu? LGS sınavında emeklerini ortaya koyan ve sonuçlarını öğrenenler Şanlıurfa nitelikli okulların yüzdelik dilimlerini sorguluyor. Tercih dönemine geçilmesine kısa bir zaman kala Şanlıurfa'daki liselerin puanları haberimizin içerisinde tüm ayrıntılarıyla paylaşılacak.

GİRİŞ 01.07.2019 09:55 GÜNCELLEME 01.07.2019 09:55
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Şanlıurfa lise taban ve tavan puanları için heyecan dorukta 1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'nin sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Öğrenciler, lise taban puanları, yüzdelik dilimleri ve kendi puanlarını karşılaştırıp tercih yapacaklar. Peki 2019 Şanlıurfa liseleri taban puanları ne? Puanına göre iyi bir liseye gitmek isteyen öğrenciler Şanlıurfa nitelikli okullar ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor.

 

 

Lise tercihlerini belirlerken Şanlıurfa kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Şanlıurfa liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun EYP yüzdelik dilimine bakın.  Geçen yıl ilk yüzde 3'lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 1.tercihinize istediğiniz okulu, 3. 4.v e 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5'lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.

Şuan için 2019 Şanlıurfa taban ve yüzdelik dilimleri MEB tarafından açıklanmadı. Fakat 2018-2019 dönemi Şanlıurfa LGS yüzdelik dilimleri, okul kontenjanları ve liselerin EYP ve EDP yüzdelik dilimlerini aşağıda bulunan tablodan öğrenebilirsiniz...

 

 

YORUMLAR 1
  • büşra şa 1 hafta önce Şikayet Et
    çoook teşekürler gerçekten yardım etiniz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye yerli elektrikli tren için düğmeye bastı
S-400 1. Filo'nun arması belli oldu