2020 KPSS sınavı ne zaman? ÖSYM Lise, Önlisans ve Lisans sınav takvimi...

Memurluk sınavına şimdiden hazırlananlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM'nin) düzenlediği 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) tarihini merak etmeye başladı. Önümüzdeki sene lise mezunu ve ön lisans mezunu adaylarında girebileceği KPSS tarihi için gözler sınav takvimine çevrildi.

2020 KPSS sınavı ne zaman? ÖSYM Lise, Önlisans ve Lisans sınav takvimi...
2020 KPSS sınavı ne zaman? ÖSYM Lise, Önlisans ve Lisans sınav takvimi...
GİRİŞ 23.10.2019 08:23 GÜNCELLEME 23.10.2019 08:23
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

2020 KPSS sınav takvimi ÖSYM tarafından duyurulacak. Memurluk sınavında hazırlık yapan adaylar sınav tarihine göre çalışma planını şekillendirecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavına lise mezunu, 2 yıllık ön lisans mezunu ve 4 yıllık üniversite mezunları girebilecek. Adayların merakla beklediği KPSS sınav tarihleri ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

 

PEKİ 2020 KPSS NE ZAMAN DÜZENLENECEK? BEKLENEN TARİH...

KPSS Ortaöğretim sınavı geçtiğimiz dönem 7 Ekim tarihinde gerçekleşmişti. Bu sebeple Ekim ayında düzenlenmesi bekleniyor. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı Ön Lisans ise 4 Kasım tarihinde gerçekleşmişti. Bu sebeple Kasım ayında düzenlenmesi bekleniyor. 

 

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu, 14 Temmuz tarihinde, Alan Bilgisi oturumları, 20-21 Temmuz tarihlerinde, ÖABT, 28 Temmuz 2019 tarihinde düzenlendi. Bu sebeple Temmuz ayında düzenlenmesi bekleniyor. 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur. Başvuru merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmî iş gününde ve resmî iş saatleri arasında alınacaktır. Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. 

Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine ais.osym.gov.tr T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59’da sona erecektir.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

KPSS sınavına girecek adaylar sınav giriş belgelerini, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresinden temin edebilirler.

YORUMLAR 4
 • Sınıf öğretmeni 3 hafta önce Şikayet Et
  İl içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerinin yer değiştirmesi kolaylaştırılmalıdır il içi sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın
  Cevapla
 • Nevzat 1 ay önce Şikayet Et
  ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı) bütün büyük şehirlerde ya da tüm il merkezlerinde yapılsın.
  Cevapla
 • Öz Nevzatgiller. 1 gün önce Şikayet Et
  Evet var, alan bilgisi sınavı benim evin oradaki okulda yapılsın
  Cevapla
 • nevzat 2 3 hafta önce Şikayet Et
  başka emrin varmı ?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya harita yayınlayıp duyurdu! Türkiye sınırı için resmi açıklama
Tokyo'da şov başladı! Hayran bıraktılar...