2019 - 2020 Açıköğretim lisesi AÖL 1.dönem sınav takvimi belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 - 2020 Açıköğretim lisesi sınav takvimi belirlendi Açıktan lise eğitimine devam eden öğrenciler geçtiğimiz günlerde AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini tamamladı. Peki AÖL 1.dönem sınavı ne zaman düzenlenecek? Sınava günler öncesinden hazırlanmak isteyen öğrenciler için tarih belli oldu.

2019 - 2020 Açıköğretim lisesi AÖL 1.dönem sınav takvimi belli oldu
2019 - 2020 Açıköğretim lisesi AÖL 1.dönem sınav takvimi belli oldu
GİRİŞ 12.10.2019 10:02 GÜNCELLEME 12.10.2019 10:02
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

AÖL sınav tarihleri için Milli Eğitim Bakanlığı duyuru yayımladı. Liseyi açıktan bitirmek isteyenler için bakanlık tarafından yılda 3 dönem AÖL sınavları düzenliyor.  Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem İlk Kayıt işlemleri 21 Ağustos - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında tamamlanacak. Belirtilen tarihlerde çeşitli nedenlerle İlk Kayıt işlemlerini yaptıramamış öğrenciler için Mazerete Bağlı İlk Kayıt işlemleri yaptı. Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler şimdide gözünü AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınav takvimine çevirdi. Peki AÖL 1.dönem sınavı ne zaman düzenlenecek? Sınava önceden hazırlanmak isteyen açık öğretim lisesi öğrencileri tarihi merak ediyor.

 

 

AÖL SINAV ÜCRETİ KAÇ TL?

Açık Öğretim Lisesi'ne ilk defa kayıt olacak olan öğrenciler Halk Eğitim Merkezleri'nde kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra, anlaşmalı bankalara veya anlaşmalı bankaların ATM lerine sınav ücreti (30 TL) yatırmaları gerekmektedir.

 

 

AÖL 1. DÖNEM SINAV TAKVİMİ!

2019- 2020 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, sınav tarihini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı duyuruya göre, AÖL 1. dönem sınavları 07-08 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak. 1. dönem sınava giriş yerlerinin internette erişime açılması ise 4 Aralık'ta yapılacak. AÖL sınavlarında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecektir.  Sınavlar iş takviminde yazan tarihlerde hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, dört oturumda yapılacak.

AÖL DERS GEÇME NOTU KAÇ?

AÖL ve MAÖL sınavlarında geçerli olan ve günümüzde uygulanmakta olan Açık Lise ders geçme notu 45 puandır. Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle örgün liselerde ders geçme notu 45'ten 50 puana yükseltilmiştir. Ancak bu değişiklik şu ana kadar Açık Öğretim Lisesi’nde uygulanmamıştır.

Açık Öğretim Lisesi sınavları dönem sonlarında, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesi Sınavlarında;

- Her dersten 20 soru sorulmaktadır ve her soru 4 seçeneklidir.
- Açık Lise sınavlarında her doğru cevabın değeri 5 puandır,
- Sınavda, 20 sorudan en az 9 soruya doğru cevap veren öğrenci 45 puan alır ve başarılı sayılır.

Açık lise sınavlarında yanlış cevaplar doğru cevapları hiç bir şekilde etkilemez (götürmez).

DERS SEÇİMİ NE ZAMAN BİTECEK?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileyen veya ilk kayıt yaptıran öğrencilerden öğrencilik durumu AKTİF olanlar için ders seçme işlemleri başladı.

Açık Öğretim Lisesine İlk Kayıt (Yeni Kayıt) yaptıran öğrencilerin, ilk kayıt ücretini (30 TL) anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra öğrencilik durumu Aktif olanlar 18 Ekim 2019 tarihine kadar ders seçme işlemini yapabilecektir.

YAZDIR
YORUMLAR 33
 • i h k 1 gün önce Şikayet Et
  aöl
  Cevapla
 • haluk sabri akdemir 2 gün önce Şikayet Et
  45 olsun bizim için iyide ileriki yaşlar için zor.
  Cevapla
 • Recep 2 gün önce Şikayet Et
  Dersi geçen puan 45 olsun daha güzel olurdu
  Cevapla
 • islam erdem 2 gün önce Şikayet Et
  dersi geçme puanı 45 olsun
  Cevapla
 • xddddd 2 gün önce Şikayet Et
  zaten 45 puan :D
  Cevapla
 • Recep 3 gün önce Şikayet Et
  Kayıt yenileme devam ediyor mu
  Cevapla
 • savaş 3 gün önce Şikayet Et
  pazara kadar devam ediyor kardeşim son gün 13 ekim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte Türkiye'nin terör örgütü YPG/PKK'dan kurtardığı köyler!
Dünya şampiyonasında altın madalya Türkiye'nin!