2019 - 2020 AÖL 1.dönem sınav tarihi: Açıköğretim lisesi sınavları...

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 - 2020 Açıköğretim lisesi sınav takvimi belirlendi Açıktan lise eğitimine devam eden öğrenciler geçtiğimiz günlerde AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini tamamladı. Peki AÖL 1.dönem sınavı ne zaman düzenlenecek? Sınava günler öncesinden hazırlanmak isteyen öğrenciler için tarih belli oldu.

2019 - 2020 AÖL 1.dönem sınav tarihi: Açıköğretim lisesi sınavları...
2019 - 2020 AÖL 1.dönem sınav tarihi: Açıköğretim lisesi sınavları...
GİRİŞ 23.10.2019 08:49 GÜNCELLEME 23.10.2019 08:49
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

AÖL sınav tarihleri için Milli Eğitim Bakanlığı duyuru yayımladı. Liseyi açıktan bitirmek isteyenler için bakanlık tarafından yılda 3 dönem AÖL sınavları düzenliyor.  Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem İlk Kayıt işlemleri 21 Ağustos - 27 Eylül 2019 tarihleri arasında tamamlanacak. Belirtilen tarihlerde çeşitli nedenlerle İlk Kayıt işlemlerini yaptıramamış öğrenciler için Mazerete Bağlı İlk Kayıt işlemleri yaptı. Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler şimdide gözünü AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınav takvimine çevirdi. Peki AÖL 1.dönem sınavı ne zaman düzenlenecek? Sınava önceden hazırlanmak isteyen açık öğretim lisesi öğrencileri tarihi merak ediyor.

 

 

AÖL SINAV ÜCRETİ KAÇ TL?

Açık Öğretim Lisesi'ne ilk defa kayıt olacak olan öğrenciler Halk Eğitim Merkezleri'nde kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra, anlaşmalı bankalara veya anlaşmalı bankaların ATM lerine sınav ücreti (30 TL) yatırmaları gerekmektedir.

 

 

AÖL 1. DÖNEM SINAV TAKVİMİ!

2019- 2020 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, sınav tarihini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı duyuruya göre, AÖL 1. dönem sınavları 07-08 Aralık 2019 tarihlerinde yapılacak. 1. dönem sınava giriş yerlerinin internette erişime açılması ise 4 Aralık'ta yapılacak. AÖL sınavlarında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecektir.  Sınavlar iş takviminde yazan tarihlerde hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, dört oturumda yapılacak.

AÖL DERS GEÇME NOTU KAÇ?

AÖL ve MAÖL sınavlarında geçerli olan ve günümüzde uygulanmakta olan Açık Lise ders geçme notu 45 puandır. Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle örgün liselerde ders geçme notu 45'ten 50 puana yükseltilmiştir. Ancak bu değişiklik şu ana kadar Açık Öğretim Lisesi’nde uygulanmamıştır.

Açık Öğretim Lisesi sınavları dönem sonlarında, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesi Sınavlarında;

- Her dersten 20 soru sorulmaktadır ve her soru 4 seçeneklidir..
- Açık Lise sınavlarında her doğru cevabın değeri 5 puandır,
- Sınavda, 20 sorudan en az 9 soruya doğru cevap veren öğrenci 45 puan alır ve başarılı sayılır.

Açık lise sınavlarında yanlış cevaplar doğru cevapları hiç bir şekilde etkilemez (götürmez).

DERS SEÇİMİ NE ZAMAN BİTECEK?

Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileyen veya ilk kayıt yaptıran öğrencilerden öğrencilik durumu AKTİF olanlar için ders seçme işlemleri başladı.

Açık Öğretim Lisesine İlk Kayıt (Yeni Kayıt) yaptıran öğrencilerin, ilk kayıt ücretini (30 TL) anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra öğrencilik durumu Aktif olanlar 18 Ekim 2019 tarihine kadar ders seçme işlemini yapabilecektir.

YAZDIR
YORUMLAR 43
 • Pamuk 3 gün önce Şikayet Et
  1 yılda A.Ö.L bitermi ?
  Cevapla
 • bilinmez 2 gün önce Şikayet Et
  tam puan alarak 6 ayrı sınavda bitirebilirsin ama tam puan alacak zekada dünya üzerinde yoktur malesef.
  Cevapla
 • yamuk 6 gün önce Şikayet Et
  İnsallah kolaydir yaaofff
  Cevapla
 • duman 1 hafta önce Şikayet Et
  arkadaşlar merhabalar ben de liseyi açıktan bitirmek istiyorum konuyla ilgili detaylı bilgi lütfen süreç nasıl işliyor mesela çalışma hayatını çok etkiler mi? ayrıca 3 yılda mı bitiyor?
  Cevapla
 • AZİMLİ 2 gün önce Şikayet Et
  Merhaba öncelikle şimdiden başarılar dilerim. Açık lise iş hayatını asla engellemez. Sen Halk Eğitimi Müdürlüğüne git orada sana gereken yardımı sağlayacaklar. varsa ortaokul diplomanı liseden terk isende lise terk yani tastiknameni al yanına halk eğitimi müdürlüğüne git gerisi çok kolay. Bende dışarıdan bitirdim memur oldum.
  Cevapla
 • Avukat Bey 4 gün önce Şikayet Et
  okumanın yası yoktur acık lıse baslayalı 2 sene oldum bıtıyor sonra cok sewınıyorsun hukuk okumak ıstıyorum cok fazla calısıyorum cok fazla ders ızlıyorum ve sanırım basarıyorum
  Cevapla
 • Seyit 1 hafta önce Şikayet Et
  Kitaplar nezmn alınacak
  Cevapla
 • süleyman 4 gün önce Şikayet Et
  hazır git al halk eğitimden
  Cevapla
 • i h k 1 hafta önce Şikayet Et
  aöl
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
23 Ekim 2019 Günün Önemli Gelişmeleri
Türkiye'nin en zengin isimleri kaç yaşında?