Açıköğretim sınavları artık ilçelerde de yapılacak

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, daha önce sadece Manisa merkezde yapılan Açık Öğretim Okulu sınavlarının bundan sonra Salihli ile birlikte 4 ilçede de yapılacağını açıkladı.

Açıköğretim sınavları artık ilçelerde de yapılacak
Açıköğretim sınavları artık ilçelerde de yapılacak
GİRİŞ 02.01.2008 17:31 GÜNCELLEME 02.01.2008 17:31

Bilen, bu sayede öğrencilerin Manisa'ya gitmek zorunda kalmayacağını söyledi.


AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen yaptığı açıklamada, Manisa genelindeki öğrencilerimizi zor durumda bırakan bu uygulamanın ortadan kaldırılması için Ankara'da Eğitim Teknolojileri (EĞİTEK) Genel Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.


Açık Öğretim Okulu sınavları nedeniyle il genelindeki vatandaşlarımızın Manisa'ya gitmek zorunda kaldığını bunun da gerek öğrenciler gerek veliler için ek külfete yol açtığını ifade eden Bilen, açıklamasına şöyle devam etti: 'Bu konuda bizlere de çok sayıda şikayet gelmiş ve bu uygulamanın bir an önce ortadan kaldırılması istenmişti. Artık bundan sonra yapılacak Açık Öğretim Okulu sınavları Salihli ile birlikte Soma, Akhisar ve Turgutlu'da da yapılacaktır. Öğrencilerimizin bu sınav için Manisa'ya gitme zorunluluğu ortadan kalkmıştır.'

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ahmet Yiğit TÜRKELİ 10 yıl önce Şikayet Et
    Öteki iller ne olacak??. Bağlı olduğu ile 160 km mesafede olan illerdekiler üvey evlatmı?Madem yapacaksınız herkese aynısını yapın.Yine çifte standart.
    Cevapla
  • Mehmet Güzel 10 yıl önce Şikayet Et
    elbistan\'a da nasip olur inşallah. Elbistan K.maraş\'a 160 km ve malatya\'ya da bir o kadar var hemen hemen ama k.maraşa bağlı. paşa paşa gitmek zorunda kalıyoruz gerçek bir külfet!!!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Europol'den itiraf! PKK gerçeğini açıkladılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan muhteşem projeleri açıkladı