2019 E Okul girişi 1.dönem sınav sonuçları açıklandı! (Veli Bilgilendirme Sistemi)

Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul giriş sayfası aracılığıyla 1. dönem sınav sonuçları erişime açtı. Bazı okullarda sınavlar önümüzdeki hafta sonra yapılacak, bazı okullarda ikinci sınavlar hazırlıkları başladı. Öğrenciler MEB Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden not durumu sorgulaması yapabilecek.

2019 E Okul girişi 1.dönem sınav sonuçları açıklandı! (Veli Bilgilendirme Sistemi)
2019 E Okul girişi 1.dönem sınav sonuçları açıklandı! (Veli Bilgilendirme Sistemi)
GİRİŞ 13.11.2019 16:57 GÜNCELLEME 13.11.2019 16:58
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

MEB E Okul sorgu ekranında 1.dönem ilk sınav sonuçları yayımlandı. 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden E-Okul sorgulama sayfasına erişmek isteyen öğrenciler gözünü resmi siteye çevirdi.

Öğretmenler sınav sonuçlarını MEBBİS projesi kapsamı altında yer alan e-Okul sayfasında sisteme işliyor. Sınav sonuçları sorgulama e-Okul sayfasında öğrenciler ve veliler son durumu görebiliyor. Bunun yanında Haftalık ders programları, not bilgileri, devamsızlık, öğretmenin derse girip girmeme durumu da duyuruluyor...

E OKUL GİRİŞ SAYFASINDA SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Velilerin ve öğrencilerin merakla beklediği 1.dönem sınav sonuçları açıklandı. 7 Kasım perşembe günü itibariyle eokulyd.meb.gov.tr internet adresi üzerinden e okul giriş sayfasına ulaştıktan sonra “VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ” yazan bölümde yer alan "Resimdeki Rakamlar""Öğrenci TC Kimlik Numarası""Öğrenci Okul Numarası" yazan boşlukları doldurmanız ve “Giriş” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Başarıl bir şekilde giriş sağladıktan sonra not durumu bölümünde birinci dönem sınav sonuçları ve sözlü sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

E Okul Sınav Sonuçları

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ (VBS) GİRMEK İÇİN...

 

Öğrencilerin eğitim-öğretim dönemlerine ilişkin duyuru, ders programı, sınav, ödev, proje, performans, sınav notları, karne gibi okul bilgilerini öğrenebildikleri e-okul sistemi her geçen gün yapılan güncellemelerle daha kapsamlı bir hale gelmiştir. E-okul sistemine giriş yapmak isteyen öğrenci veya veliler ilk olarak okul yönetimiyle irtibata geçmesi gerekir. Sisteme giriş şifrelerini ve kayıt işlemlerini sadece okul yönetimi yapmaktadır. E-okul sistemiyle ilgili olarak görevli bulunan müdür yardımcısına başvuruda bulunmak suretiyle veli bilgilendirme sistemine ait giriş bilgiler alınır.

 

E-OKUL SİSTEMİNDE BAŞKA HANGİ BİLGİLER YER ALIYOR?

E-Okul sisteminde öğrenciye ait şu bilgilere ulaşabilirsiniz;

Devamsızlık, Not Bilgisi, Öğrencinin Yazılı ve Sözlü Sınav Sonuçları, Performans Ödevi Sonuçları, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar,  Yıl Sonu Notları, Davranış Notları, Diploma notu, Nakil Durumu, Pansiyon Zaman Çizelgesi, Pansiyon yemek Menüsü, Pansiyon Devamsızlık Bilgisi ve Pansiyon İzin Bilgilerine ulaşabilirsiniz.

E-OKUL MOBİL UYGULAMALARI

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne sadece bilgisayar üzerinden değil, aynı zamanda Android ve iOS platformlardan da takip edebilirsiniz. Cihazınızın işletim sistemine ait olan uygulama mağazasından e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulamasını cihazınıza indirebilir ve aynı işlemleri mobil platformlardan da takip edebilirsiniz.

(Android kullanıcıları için)

(iOS kullanıcıları için)

Veli Bilgilendirme Sistemi yenilendi. Resmi site üzerinden yapılan açıklamada “Yenilenen tasarımımız ile artık e-okul mobil uyumlu çok daha özgün ve yenilikçi bir görünüme sahip.” duyurusu yapıldı.

E - OKUL DEVAMSIZLIK ÖĞRENME

Veliler e-Okul sistemine https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresinden giriş yaparak devamsızlık bilgilerine ulaşabilir. Hastalık vb. durumların devamsızlığa nasıl girildiği büyük bir önem taşır. Devamsızlık bilgilerinde yanlışlık söz konusu olursa itiraz okul henüz kapanmadan yapılmalıdır. 

YAZDIR
YORUMLAR 18
 • emine 14 saat önce Şikayet Et
  rakamlar çıktı yinede olmuyor
  Cevapla
 • Mehmet 1 gün önce Şikayet Et
  ( eokulyd.meb.gov.tr ) (yd) yurt dışı Doğrusu: ( eokul.meb.gov.tr ) olacak
  Cevapla
 • dademm 3 gün önce Şikayet Et
  Çok saçma girilmiyo...bu neya
  Cevapla
 • ateşli 4 gün önce Şikayet Et
  Ya nebicim cevap versenise dilinismi tutuldu
  Cevapla
 • aleyna 4 gün önce Şikayet Et
  Ben girmek istiyorum niye gilmiyo acaba öyle dimi arkadaşlar
  Cevapla
 • ben bir cocukum 2 gün önce Şikayet Et
  kotu
  Cevapla
 • Kerem 4 gün önce Şikayet Et
  Aynen Aleyna sana katılıyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Heyetler arası görüşmede MHP sürprizi!
İşte dünyanın en zengin ülkeleri