İstanbullu öğrenciye 4 gün tatil müjdesi

İstanbul Valisi Muammer Güler, önümüzdeki hafta 29 Ekim Cumhuriyet bayramına mütakiben okulların dezenfekte için 1 gün tatil edildiğini açıkladı. 30 Ekim günü okullar tatil edilince öğrenciler 4 günlük tatil fırsatı buldu.

İstanbullu öğrenciye 4 gün tatil müjdesi
İstanbullu öğrenciye 4 gün tatil müjdesi
GİRİŞ 23.10.2009 14:30 GÜNCELLEME 23.10.2009 14:30

İstanbul Valisi Muammer Güler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın hemen ardından domuz gribine karşı dezenfekte çalışması yapılmak üzere 30 Ekim Cuma günü kentteki okulların tatil edildiğini bildirdi.

Güler, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın domuz gribi salgını sürecine ilişkin medya kuruluşlarının üst düzey yöneticilerini bilgilendireceği Taksim Hyatt Regency Oteli'ne gelişinde basın mensuplarının kentteki domuz gribi vakalarına ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Vali Güler, domuz gribine karşı okulları dezenfekte etmek amacıyla gelecek hafta bir çalışma yapacaklarını belirterek, ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın hemen ertesinde cuma gününe rastlayacak şekilde, Cumhuriyet Bayramı tatilinden de yararlanarak cumartesi ve pazar günlerini de birleştirerek okullarda genel bir temizlik ve dezenfekte çalışması yapılmak isteniyorsa yapılacak'' dedi.

Vali Güler, ''Bu durum 30 Ekimin tatil edildiği anlamına mı geliyor?'' sorusuna ''Evet'' karşılığını verdi.

İstanbul'da 16 okulda farklı sınıflarda olmak üzere 28 öğrencide domuz gribinin görüldüğünü, bu çocukların tedavilerinin evlerinde devam ettiğini, bir kısmının tedavilerinin de tamamlandığını ifade eden Güler, ''Hastanelerde domuz gribinden dolayı yatan hasta yoktur. 41 vaka vardır. Bunun 28'i çocuk 13'ü erişkindir. İlk vakanın görüldüğü Mayıs ayından bu yana İstanbul'da görülen vaka sayısı 280 civarındadır. Herhangi bir ciddi durum söz konusu değildir. Çalışmalarımız, koruma tedbirlerimiz devam ediyor'' dedi.

Vali Güler, okullarda gerekli eğitim çalışmasının verildiğini, tuvalet, lavabo, sıra, çeşme ve muslukları dezenfekte çalışmaları yapıldığını ifade etti.

Vaka sayısında bir artış olmadığını belirten Güler, bir okulda bir öğrencinin tedavi görüyor olmasının gerekli önlemler alınmışsa, öğrencinin diğer arkadaşlarıyla teması söz konusu değilse bir sıkıntı yaratmayacağını sözlerine ekledi.

PKK'LILARA KARŞILAMA YAPILMASINA ENGEL OLUNACAK

Vali Gül, Avrupa'dan gelecek PKK'lıların karşılanması ile ilgili planlanan coşkulu gösterilere musaade etmeyeceklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yapımı 14 yıl sürdü! Güzelliğiyle büyüledi
Türk girişimciler yaptı Elon Musk hayran kaldı!