54 ilin müdürü görevden alınıyor!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer 70 yeni yönetici atadı. Performansı yeterli bulunmayan 54 milli eğitim il müdürü de birkaç gün içinde görevden alınacak.

54 ilin müdürü görevden alınıyor!
54 ilin müdürü görevden alınıyor!
GİRİŞ 06.01.2012 11:10 GÜNCELLEME 06.01.2012 11:10

Nuray Babacan'ın haberi

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir süre önce hayata geçirilen yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde 70 yeni yönetici atadı. Dinçer, “81 ilin yöneticilerini tek tek taradık, içlerinde başarılı olan da var, performansı düşük olan da. 27 il müdürü kalacak, birkaç gün içerisinde gerisi görevden alınacak” dedi. Bir grup gazeteciyle sohbetinde, yeni dönemde başta il müdürleri olmak üzere ilçe ve okul müdürleri için oluşturdukları performans kriterlerini açıklayan Dinçer, şu bilgileri verdi:

İl başarılı olursa il müdürü kurtulacak

“Her yıl stratejik hedefler belirlenecek. Bu hedefleri tutturamayan yılın sonunda gidecek, yerine yenileri atanacak. Bu yıl başlıyoruz. Vizyon sahibi, dürüst, başarılı, kişileri seçeceğiz. Performans kriterleri arasında, o ilin üniversiteye giriş oranı, okullararası başarı oranı, okullaşma oranları, teknolojik gelişmeler gibi konular olacak. Örneğin, üniversiteye giriş sınavına yönelik başarı sıralamasında 44’üncü bulunan ilin müdürü ‘Bu yıl 35’inci sıraya yükseleceğim’ deyip de bu hedefini tutturamazsa görevden alacağız. Bu sistem önce il müdürleri için, sonra ilçe müdürleri, 2 yıl içinde de okul müdürlerinde uygulanacak. Oyunun kurallarını baştan ilan edeceğiz, bu kurallara uymayan gidecek.”

Hürriyet

YAZDIR
YORUMLAR 67
 • mehmet 6 yıl önce Şikayet Et
  ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN DURUMU. NURAY HANIM, DURUMUNuZDAN MENNUNSUNUZDUR. Acaba bakana şu ücretli üöretmenlerin durumu nasıl olacak diye bir soru sorsanız. Bu mutsuz grubu menu nedersiniz. Çünkü bakan bey problemlerle pek ilgilenmiyor. Tesekkürler.
  Cevapla
 • akal akal 6 yıl önce Şikayet Et
  bakan. bakanda o kadar hatalı iş yapıyor oda değiştirilsin o zaman krallıklamı yönetiliyoruz
  Cevapla
 • Kürşat Kadir ALPEREN 6 yıl önce Şikayet Et
  yapma be nazır beg. üniversite mezunu hırsızlar çoğalır senin mantığınla. Zaten eğitim verilmiyor sen böyle dedikten sonra vay Trük çocuklarının haline. İyi düşün sayın tün mekteplerin nazırı.
  Cevapla
 • macit pekseçer 6 yıl önce Şikayet Et
  kabaca hesap!. 1- stratejik planı tutturmak herkesin hedefi diğerini geçmek olduğundan başarısızlık oranı 50-50 civarlarında olacak.bu da her sene türkiyenin yarısına yakınında müdürlerin görevden alınması demek bu stres için müdür olmak kim ister? 2-hadi diyelim oldu idealist bir zat bu plana uymak için alttakilere çile çektirecek bu kademe kademe öğrenciye kadar gelecek(askeri sistemde her şey çok güzel gözükür ama kimse memnun değildir bunun gibi) milli eğitimin ana amacı ÖSS ye öğrenci kazandırmak olmaz olmamalı herkes mühendis doktor olmamalı herkes liseden mezunda olmamalı aksi olursa şu anda olduğu gibi çarpma bölme yapamayan lise mezunları ile iftihar ederiz
  Cevapla
 • kartal tibet 6 yıl önce Şikayet Et
  mütebessim. Görev verilmesi lazım tabi de. Bir Çin atasözü derki 10 yıl sonrası için ağaç, 20 yıl için insan yetiştir. Anladın sen onu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan: Lamı cimi yok bu değişecek!
ABD harekete geçti: FETÖ'ye FBI darbesi!