Kar yağışının okulları tatil ettiği iller

Kar yağışı yurdun büyük bir bölümünde etkili olmaya devam ederken hayatı da olumsuz etkiliyor. Kar nedeniyle bir çok köy yolu kapanırken, bazı illerde de eğitime ara verildi.

Kar yağışının okulları tatil ettiği iller
Kar yağışının okulları tatil ettiği iller
GİRİŞ 10.02.2012 09:34 GÜNCELLEME 10.02.2012 09:34

RİZE

Rize'de, olumsuz kış koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde okul öncesi ve ilköğretim okulları ile liselerde eğitime bir gün süre ile ara verildiği belirtildi.

GİRESUN

Giresun'da dün gece başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle il genelindeki bütün okullar tatil edildi. Sabah saatlerinden itibaren artan kar yağışı il merkezinde 5 santimetreye kadar ulaştı. Alucra ilçesinde şehir merkezinde 60 santimetreyi bulan kar yağışı yüksek kesimdeki yerleşim yerlerinde de hayatı olumsuz etkileyecek seviyeye ulaştı. Kar yağışı sebebiyle il merkezi de dahil olmak üzere Giresun genelindeki bütün ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

KAYSERİ

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün ara verildi.

Hafta boyunca aralıklarla etkisini gösteren kar yağışı sebebiyle Bünyan ilçe merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı. Okulların 1 gün tatil edildiği Bünyan'da belediye ekipleri de yol açma ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

NİĞDE

Niğde'de aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

Niğde Valiliği İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada yoğun kar yağışı nedeniyle Niğde merkez, Altunhisar , Bor, Çamardı, Çiftlik, Ulukışla ilçeleri ile köy ve kasabalarda okullarda bugün eğitim yapılmayacağı belirtildi.

HAKKARİ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kar ve tipi nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, taşımalı eğitime yoğun kar yağışı sonrası ulaşımda oluşan güçlükler göz önünde bulundurularak bir gün ara verilmesine karar verildiği belirtildi.

DÜN TATİL EDİLEN İLLER

Erzurum, Ağrı, Malatya, Tunceli, Tokat, Bitlis, Yozgat ve Elazığ'da, tipi ve yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

YORUMLAR 2
  • abbas abbasoğlu 6 yıl önce Şikayet Et
    TATİL !.... Ordu ili genelinde de okullar bugün (Cuma) tatil edilmiştir.
    Cevapla
  • hayri kozalak 6 yıl önce Şikayet Et
    malatya???. neden malatyada tatil ettiler anlamadım dün hiç bir şey yoktu.gece yagar diye bekledik yagmadı hatta hava güneşli.bunun hesabını bu tatili yapanlar vermeli.cocuklarımız neden bir gün geri kalıyor hiç bir sebebp yok malatyada
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bunu yapana hem erken emeklilik hem yüksek maaş
Türkiye hücuma geçiyor! Erdoğan bir bir açıkladı