Kur'an kurslarında 3. dönem başlıyor

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bir de üzerine Ramazan Ayı'nın başlaması Camilerde devam eden Yaz Kur'an Kurslarına giden öğrencilerin sayısını neredeyse yarı yarıya düşürdü.

Kur'an kurslarında 3. dönem başlıyor
Kur'an kurslarında 3. dönem başlıyor
GİRİŞ 29.07.2012 15:28 GÜNCELLEME 29.07.2012 15:28

Sayının bu denli düşmesinin en büyük nedeni ise gece sahur için kalkan ve oruç tutan çocukların sabahları kalkmakta zorlanmaları. Kurslara katılımın düşmesini dile getiren imamlar, "Aileler çocuklarının oruç tuttuğunu o yüzden de sabahları kalkmakta zorlandıklarından gelemediklerinden bahsediyor. Veya zaten bildikleri konular anlatıldığı için gelmediklerini belirtenler oluyor. Burada amacımız bildikleri konuları diğer konularla pekiştirmektir. Camilerde edinilen bilgiler her zaman daha kalıcı oluyor. O yüzden ailelerden istirhamımız çocuklarını camilere göndermeleri. Sabah 9'da değil de 10'da gelsin 11'de gelsin. En azından bir saat burada olsun ki bir şeyler öğrensin" diyerek ailelere bu konuda büyük görev düştüğünü kaydettiler.

Bu arada Yaz Kur'an Kurslarının üçüncü ve son dönemi 30 Temmuz Pazartesi günü başlıyor. Günde 3 saat eğitim yapılan Yaz Kur'an Kurslarında, Kur'an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de yapılıyor. Yaz Kur'an Kursları 17 Ağustos'ta tamamlanacak.

ETİKETLER
Kuran-ı Kerim
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AK Parti’den emekliye ömür boyu güvence!
İnce kışkırttı, CHP'liler TRT aracına saldırdı