Kar nedeniyle okulların tatil edildiği il ve ilçeler

Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı birçok ilde eğitime ara verilmesine neden oldu. İşte okulların tatil edildiği iller ve ilçeler:

Kar nedeniyle okulların tatil edildiği il ve ilçeler
Kar nedeniyle okulların tatil edildiği il ve ilçeler
GİRİŞ 08.01.2013 08:23 GÜNCELLEME 09.01.2013 00:15

İstanbul'da eğitime bir gün ara verildi

İstanbul Valiliği, kar yağışı sebebiyle anaokulları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, kentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının kesintilerle devam ettiği hatırlatılarak, ''Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen zaman zaman etkili kar yağışının halen kesintilerle birlikte devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 8 Ocak 2013 Salı günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür'' denildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Nevşehir'de eğitime kar molası


Nevşehir'de etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, şehir merkezinde ve ilçelerde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle merkez ve bağlı belde ile köylerdeki ilköğretim ve ortaöğretim okullarının bugün tatil edildiği belirtildi. Ayrıca kar yağışı nedeniyle kamuda çalışan hamile ve engelliler ile kronik rahatsızlığı bulunanlar da bugün bir gün süreyle idari izinli sayılacak.
 
Bartın'da eğitime kar molası

Bartın'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir günlüğüne tatil edildi.

Bartın Milli Eğitim Müdürlüğü, kentte yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle Bartın merkeze bağlı tüm okullar ve özel öğretim kurumlarında eğitime 8 Ocak Salı günü olmak üzere bir gün ara verildiğini bildirdi.

Niğde'nin Bor ilçesinde eğitime kar engeli

Niğde'nin Bor ilçesinde hava muhalefeti sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Niğde Valiliği'nden yapılan açıklamada, pazartesi gününden beri etkili olan kar yağışının ardından çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığı, yağışın aralıksız olarak devam etmesi nedeniyle yollarda çalışma yapılmasında güçlük çekildiği belirtildi. İlçe merkezinde kar 20 santimetreyi, yüksek kesimlerde 40 santimetreyi buldu. Bor İlçe Emniyet Müdürlüğü, şoförlerin kar lastiksiz ve zincirsiz yola çıkmamalarını istedi. Bor'a bağlı 12 köy yolu da ulaşıma kapandı.

Kent merkezi ile Bor ve Çamardı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi

 Kar yağışı nedeniyle Niğde il merkezi ile Bor ve Çamardı ilçelerinde, eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldeler ile Bor ve Çamardı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 9 Ocak Çarşamba günü tatil edildiğini belirtti.

Niğde'ye bağlı Altunhisar ve Çiftlik ilçelerindeki okullar da yarın tatil edilmişti.

Sivas'ta eğitime kar tatili

Sivas'ta etkili olan kar yağışı eğitimde aksamalara neden oldu. Yoğun kar yağışı sonrası Sivas merkez ile bazı ilçelerde eğitime ara verildi.

Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Sivas merkezde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün tatil edildiği belirtilirken; Akıncılar, Divriği, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal, Suşehri, Şarkışla, Ulaş ve Zara ilçelerinde de kaymakamlıkların aldığı karar uyarınca eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi. Bu arada, Koyulhisar ilçesinde de taşımalı eğitimin 1 gün süreyle tatil edildiği açıklandı.

Gemerek'te okullartatil

Sivas'ın Gemerek ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 günlük süreyle tatil edildi.

Gemerek Kaymakamlığı'ndan edinilen bilgiye göre, ilçeyi etkisi altına alan ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Trabzon-Tonya'da eğitime 2 gün ara verildi

Trabzon'un Tonya ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle salı ve çarşamba olmak üzere eğitime 2 gün ara verildi.

Tonya Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle 8 Ocak Salı ve 9 Ocak Çarşamba günlerinde tüm okullarda ve yaygın eğitim kurumlarında eğitim-öğretime ara verildiği bildirildi.

Malatya'da okullar 1 gün tatil edildi

Malatya'da kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 1 gün ara verildi

Malatya Valiliği, il genelindeki ilköğretim, ortaöğretim ve anaokullarındaki eğitimin bugünden geçerli olmak üzere 1 gün süreyle tatil edilmesini kararlaştırdı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada: "Kentte başlayan yoğun kar yağışı nedeni ile İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun yaptığı toplantıda, il merkezi ve merkeze bağlı köylerde, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 8 Ocak 2013 Salı günü(yarın) bir gün süre ile okulların tatil edilmesine karar vermiştir. Karara göre kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapan hamile ve emzikli bayanlar, kalp ve böbrek yetmezliği ile kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanlar ve engelli personelin de bir günlük idari izinli sayılması kararlaştırılmıştır. Olumsuz hava şartları nedeni ile ilçelerdeki eğitim kurumlarında yapılacak tatiller ile kamu personeline ait idari izinler ilçe kaymakamlıkları yetkisindedir." denildi.

Kahramanaraş -Ekinözü-Elbistan ve Nurhak'ta okullar tatil edildi

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle, okullar bir gün tatil edildi.

Elbistan'da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonunda okulların bir gün süreyle tatil edilmesine karar verildi. Çarşamba günü öğrenciler ders başı yapacak.

Ekinözü'nde eğitime kar engeli

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı sebebiyle taşımalı eğitim çerçevesinde ilçe merkezine getirilmesi gereken öğrenciler gelemedi. Kar yağışı nedeniyle köy yolları kapandı. Bu nedenle kent merkezi ve köylerde eğitime bir gün ara verildi.

Nurhak'ta okullar tatil edildi

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde eğitime bir gün ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 8 Ocak'ta eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Erzincan'da kar tatili 2 güne çıkarıldı

Erzincan ve çevresinde etkili olan kar yağışı sebebiyle ilk, orta ve lise dengi okullar ile birlikte Erzincan Üniversitesi'nde eğitim-öğretime 2 gün ara verildi.

Bayburt'ta eğitime 1 gün ara verildi

Bayburt'ta 2 gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeni ile eğitime 1 gün ara verildi.

Bayburt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre il ve ilçe merkezlerinde eğitime 7 Ocak 2013 tarihinde ara verildiği belirtildi. İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyaddin Babacan, il genelinde 165 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu söyledi. Şehir merkezinde 25 santimetreye ulaşan kar kalınlığının yüksek kesimlerde 1 metreyi bulduğu kentte, tatili fırsat bilen çocuklar kartopu oynayarak eğlendi.

Karayolları 12. Bölge 121. Şube Kop Bakımevi Ekip Şefi Davut Uzunlu, cumartesi gününden itibaren etkili olan kar yağışının, görüş mesafesinde yer yer sıkıntı oluşturduğunu, buna karşın Kop Dağı mevkiinin trafiğe açıldığını belirtti.

Kop'ta kar kalınlığının 1 metreyi geçtiğini kaydeden Uzunlu, 1 greyder, 1 kamyon, 1 kepçe, 1 de kar savuran ile kar yağışının elverdiği ölçüde çalışmalara ara vermeksizin devam ettiklerini kaydetti.

Ardahan'da eğitime kar engeli

Ardahan'da dünden beri etkili olan kar yağışı ve fırtına sonrasında Ardahan merkez ve tüm ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Ardahan Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, hafta sonu başlayıp etkisini halen devam ettiren kar ve tipi nedeniyle, çoğu taşımalı olan merkez ve köy okullarında taşımalı eğitimin yapılamayacağından dolayı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Ağrı'da okullar iki gün tatil edildi

Ağrı'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezine bağlı eğitim kurumları hariç köylerimiz ile YİBO'lar ve Taşıma Merkezi İlköğretim ve Ortaöğretim okullarımız için 7- 8 Ocak tarihlerinde iki gün süreyle; Tutak ve Hamur ilçelerimizde ilçe merkezleri hariç YİBO'lar ve Taşıma Merkezi İlköğretim ve Ortaöğretim okullarımız 7 Ocak tarihinde bir gün süreyle; Eleşkirt ilçemizde ilçe merkezi ile bütün köy okulları 7 Ocak tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir." denildi.

KOCAELİ

Kocaeli'de gece saatlerinde etkisini iyice arttıran kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

İzmit ve Kartepe'deki okullarda eğitim-öğretime ara verilirken, Başiskele ve Kandıra'da taşımalı eğitim veren okullar tatil edildi.

RİZE

Rize'nin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Kalkandere ve İyidere ilçelerinde eğitime bugün ara verildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı sonucu Kalkandere ve İyidere ilçesindeki tüm okullarda eğitime 08 Ocak itibariyle bir gün ara verildiği belirtildi. 

Açıklamada, İkizdere ilçesinde ise köylerden taşımalı sistemle ilçe merkezine gelen öğrencilerin bugün izinli sayıldığı kaydedildi.

TRABZON

Trabzon'da kar yağışından dolayı bazı ilçelerde eğitime ara verildi.

Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, il genelinde dünden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle Çaykara, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Of ve Sürmene'de tüm okullarda, Araklı, Maçka, Şalpazarı ve Yomra ilçelerinde ise köy okullarında eğitime bugün (8 Ocak), Düzköy ve Tonya ilçelerindeki okullarda ise bugün ve yarın (8-9 Ocak) ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, Vakfıkebir ilçesinde ise köylerden taşımalı eğitimin bugün yapılamadığı ifade edildi.

SAMSUN

Samsun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Asarcık, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.

Sibirya'dan sarkan soğuk hava sonucu dün öğle saatlerinde başlayan kar yağışı Samsun'da yüksek kesimlerde ulaşımı engelledi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Asarcık, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime bugün ara verildi. Canik ve Tekkeköy ilçelerinde ise eğitimde kısmi ara uygulandı. Canik'te 25, Tekkeköy'de ise 3 okulda eğitime 1 gün ara verildi.

Yoğun kar yağışı yüksek kesimlerde ve iç bölgelerde devam ediyor. Cuma gününden sonra hava sıcaklığının kademeli olarak mevsim normallerine döneceği bildirildi.

KONYA

Konya'nın Doğanhisar ve Yunak ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün eğitime 1 gün ara verildi.

Konya'nın bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları, hayatı olumsuz etkiliyor.

AA muhabirinin Konya Milli Eğitim Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Doğanhisar ve Yunak ilçelerinde bugün eğitime 1 gün ara verildi.

Halkapınar ilçesinde de eğitime 1 gün ara verildiği açıklanmıştı.

BİTLİS

Bitlis'te yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar yarın da tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, okulların yarın tatil edildiğini belirtildi.

Yatılı ilköğretim bölge okullarının dışında, il genelinde eğitime 1 günlük ara verildiği bildirilen açıklamada, hamile kadınlara ve çalışan özürlülere de yarın için idari izin verildiği duyuruldu.

Ayrıca Bitlis Eren Üniversitesi'nden (BEÜ) yapılan açıklamada ise kentte yaşanan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitim ve öğretime 08-09 Ocak tarihlerinde ara verildiği ifade edildi.

Açıklamada, yapılamayan sınavların tarihlerinin ise, daha sonradan ilan edileceği vurgulandı.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'de devam eden kar yağışı dolayısıyla eğitime yarın da ara verildi.

Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde üç gündür devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Torul ilçesinde Yatılı İlköğretim Bölge Okulu dışındaki ilk, orta, lise ve dengi okullarda eğitime 09 Ocak Çarşamba günü ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde taşımalı eğitim yapan okullarda yarın, Kürtün ilçesinde ise köy ilkokulları ile taşımalı eğitim yapılan okullarda yarından itibaren cuma günü de dahil olmak üzere eğitime ara verileceği kaydedildi.

ORDU
Ordu'da etkili olan kar yağışı nedeni ile il genelinde 383 köy yolu kapandı. Merkeze bağlı bazı köyler ve birçok ilçede 9 Ocak'ta okullar tatil edildi.

Ordu İl Özel İdare verilerine göre 480 köye sahip Ordu'nun 383 köy yolu kapandı. 76 ekip ve 102 araçla yol açma çalışmalarına aralıksız devam edildiği belirtildi. Şehirde ortalama 65 santimetre olan kar kalınlığının yüksek kesimlerde bir metreden fazla olduğu açıklandı.

Ordu merkez ilçeye bağlı taşıma merkezi olan Saraycık İlkokulu-Ortaokulu, Öceli Hüsamettin Çabuk İlkokulu-Ortaokulu, Bayadı İlkokulu-Ortaokulu, Gökömer İlkokulu-Ortaokulu, Yağızlı İlkokulu-Ortaokulu, Gerce İlkokulu-Ortaokulu, Topluca İlkokulu-Ortaokulu, Şehit Zafer Gülseren İlkokulu-Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu-Ortaokulu, Kuylu İlkokulu-Ortaokulu, Kayabaşı İlkokulu-Ortaokulu, Eyüplü Şehit Sezar Aydın İlkokulu-Ortaokulu, Karacaömer İlkokulu-Ortaokulu ve Şehit Ersin Bacaksız İlkokulu-Ortaokulu'nda yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle eğitime ara verildi.

Ayrıca Akkuş İMKB YBO hariç merkez dahil tüm belde ve köylerde, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinde merkez dahil tüm belde ve köylerde; Ünye merkez ve Özel Akdora İlkokulu-Ortaokulu-Lisesi, Ünye Anadolu Lisesi, Ünye Yüceler YBO hariç, tüm belde ve köylerde, Fatsa merkez hariç tüm belde ve köylerde de okullar bir gün tatil edildi. Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde ise eğitimin devam edeceği bildirildi.

SİVAS

Şarkışla, Gemerek ve Divriği ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime verilen aranın 1 gün daha uzatıldığı belirtildi.

Kar yağışının sürdüğü ilçe merkezleri, belde ve köylerde taşımalılar da dahil olmak üzere tüm okullarda, eğitime verilen aranın uzatıldığı bildirildi.

RİZE

İkizdere ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

Rize Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle İkizdere ilçesinde yatılı ilköğretim okulu dışındaki ilk, orta ve liselerde eğitime 09 Ocak Çarşamba günü ara verileceği belirtildi.

İlçede etkili kar yağışı devam ediyor.

HAKKARİ

Kar yağışı nedeniyle Hakkari'de ve Niğde'nin Çiftlik ilçesinde eğitime bir gün ara verildi.

Akşam saatlerinde toplanan Hakkari İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve köylerdeki okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmesini kararlaştırdı.

NİĞDE

Niğde Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Çiftlik ilçesindeki ilk ve orta dereceli okulların 9 Ocak Çarşamba günü tatil edildiğini belirtti.

İlçede etkili kar yağışı devam ediyor.

YOZGAT
Yozgat'ta etkisini sürdüren yoğun kar yağışı sebebiyle 3 ilçede bütün okullar bir ilçede de köy okulları ve taşımalı sistemle eğitim veren okullar tatil edildi. 

Yozgat Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Yozgat'ta etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla Akdağmadeni, Çekerek ve Kadışehri ilçelerinde bütün okullar ile Yerköy ilçesinde ise köy okulları ile taşımalı sistemle eğitim veren okulların tatil 9 Ocak Çarşamba günü bir gün süreyle tatil edildiğini söyledi.

SAKARYA
Sakarya Valisi Mustafa Büyük, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı. 

Sakarya Valisi Mustafa Büyük twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Meteorolojik uyarılar, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları dikkate alınarak 09 ocak Çarşamba günü ana, ilk, orta ve liselerde, özel okullar dahil eğitime ara verildi. Ayrıca kamu kurumlarındaki hamile ve engelliler de bir gün izinli sayıldı" dedi.

KOCAELİ

Kar yağışı nedeniyle Kocaeli ve Sakarya'da eğitime 1 gün ara verildi.

Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının akşam saatlerinden itibaren artarak devam edeceğinin tahmin edildiği bildirildi.

Öğrencilerin soğuk hava şartlarından olumsuz etkilenmeleri ve eğitim-öğretim faaliyetlerinde yaşanabilecek muhtemel aksamaları önlemek amacıyla resmi ve özel okullar ile diğer bütün eğitim kurumlarının yarın tatil edildiği ifade edilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacakları kaydedildi.

SAKARYA

Sakarya Valiliği'nden alınan bilgiye göre, kentte etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okulların, 1 gün süreyle tatil edilmesine karar verildiği belirtildi.

Kentte ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de izinli oldukları öğrenildi.

MARDİN

Kar yağışı nedeniyle Mardin'de eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, Mardin ve merkeze bağlı köylerde okulların 1 gün tatil edildiği belirtildi.

Öte yandan, polis ekipleri yoğunluk yaşanan kavşaklarda trafik akışını sağlamak ve zincirsiz araçları trafiğe sokmamak için denetim yapmaya başladı. Yenişehir semtinden kent merkezine araçların geçişine ise izin verilmiyor.

ELAZIĞ

Elazığ'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Elazığ Vali vekili Ercan Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okulların yarın tatil edildiğini söyledi.

Çiçek, ayrıca yine iki ilçe dışında hamile ve engelli memurlara bir gün izin verildiğini bildirdi.

TOKAT

Tokat'ın Niksar ve Başçiftlik ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kar yağışı nedeniyle Tokat'ın Niksar ve Başçiftlik ilçelerinde de eğitime bir gün ara verildi.

AA muhabirinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları yüzünden söz konusu ilçelerde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Reşadiye ve Pazar ilçelerinde ise taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

DİYARBAKIR- MARDİN 

Kar yağışı nedeniyle Mardin'de Artuklu Üniversitesi ve Midyat ilçesinde eğitime 1'er gün, Batman'ın Sason ilçesinde ise 2 gün ara verildiği bildirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nden (MAÜ) yapılan açıklamada, üniversitenin merkez ve tüm bağlı yerleşkelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Midyat ilçesinde de kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün daha ara verildi.

Midyat Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri, yaptığı açıklamada, sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile bağlı belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini kaydetti.

Öte yandan, Batman'ın Sason İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynel Abidin Taymur, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı bütün köy okullarında eğitime yarından itibaren 2 gün ara verildiğini söyledi.

KONYA

Konya'nın Doğanhisar ve Cihanbeyli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Konya'nın bazı ilçelerinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları, hayatı olumsuz etkiliyor.

AA muhabirinin Konya Milli Eğitim Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Doğanhisar ve Cihanbeyli ilçelerinde eğitime yarın ara verildi.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Ali Önal, yaptığı açıklamada, karla mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

Önal, vatandaşları zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı.

YORUMLAR 4
 • Ordu Fatsa 2 yıl önce Şikayet Et
  Fatsada okular tatilmi
  Cevapla
 • buse 2 yıl önce Şikayet Et
  Trabzoda yarın tatil olacağını söylemediler hemde cumhuriyet orta okuluna lütfen ne zaman tatil olacağını söylermisiniz cumhuriyet orta okulun
  Cevapla
 • Atila KOÇ 5 yıl önce Şikayet Et
  olaya bak. kayserinin ne kadar komşusu varsa tatiller,erciyesin dibi kayseri yetkilileri biz çok güzel çalışıyoruz, bize birşey olmaz havasında:d
  Cevapla
 • mustafa 5 yıl önce Şikayet Et
  valilik kararı ile . kocaeli genelindeki tüm okulların da tatil olduğu açıklandı.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Seçim beyannamelerinde ortaya çıkan gerçek
Yerele de başkanlık sistemi geliyor