Öğretmenlerin kuruşu kuruşuna yeni maaşları

Yeni yıla girmemizle birlikte işçi, memur bütün çalışanların dört gözle beklediği 2013 yılı maaşları zam oranları belli oldu.

 • GİRİŞ10.01.2013 07:05
 • GÜNCELLEME10.01.2013 08:52
Öğretmenlerin kuruşu kuruşuna yeni maaşları

Şükrü Kızılot'un haberi...

2013 bütçesinde aslan payını alan Milli Eğitim Bakanlığı'nın kadrosunda yer alan 800 bini aşkın öğretmenin maaşlarının ne kadar artacağı, ek ders ücretleri, emekli maaşları da merak konusuydu.

Bu doğrultuda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan detaylı ve karşılaştırmalı maaş tablolarını aşağıda yayınlıyoruz.  Tabloda, öğretmenlerin 1 Temmuz 2012'de aldıkları maaşla 1 Ocak 2013'ten itibaren aldıkları zamlı maaşın tüm detayları ve farklarını rahatlıkla görebilirsiniz. 

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Tahakkuk Grubu'nun hazırladığı  tabloların içinde ayrıca öğretmenlerin 2012 ve 2013 yılı ek ders ücretleri ve farkları ile maaşlarına ödenen ek ödemelerde detaylarıyla yer alıyor.

TABLOLARIN BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

KAYNAKHÜRRİYET

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar28

 • ramazan sarışınboğa 5 yıl önce Şikayet Et
  yiğitseniz. öğretmen maaşları, başka gündem yok, zaten yunanistan olursak da bu öğretmenler yüzünden olacak. yat kalk öğretmenle uğraş,. sahipsizler, ağzı olan konuşuyor, dili olan uzatıyor. bir ALLAH'ın kulu yok ki öğretmenine sahip çıksın, başta bakan sahip çıkmıyor..
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • OTTOMAN EMPİRE 5 yıl önce Şikayet Et
  cahil insanların ilk saldıracağı yer ögretmen maası zaten... kendileri egıtılemedıgı için egitilmeyi boş bsey gibi görüyorlar.... sizin gibileri egtmek için sectık bu meslegı bızı pişman etmeyin...
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • ercan gazel 5 yıl önce Şikayet Et
  şener fazla bilmiş. şener bilmiş ama hiç bilmemiş bey sen ne iş yaparsın bir yazsana ya.milletin hakkında sallama.sana da birgün bir sallarlar görürsün...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • mustafa 5 yıl önce Şikayet Et
  okusaydınız kardeşim. öğretmenlere verilen bu ücret az bile.gidin okullara,hiç bir yetkileri yok,okullar öğrencilerin çiftliğine dönmüş.bu durumda öğretmenler yine iyi idare ediyor.aldıkları ücret az,yetkileri yaptırımları hiç yok..böyle bir durumda eğitim daha da kötüye gidecek..okullarda disiplin sıfır..
  Cevapla Toplam 12 beğeni
 • Doğrucu Davut 5 yıl önce Şikayet Et
  imamın ki?. lise mezunu imamınkini neden yayınlamıyorsunuz?
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat