Katar'dan Türkiye açıklaması!

Katar Dışişleri Başkanı Şeyh Muhammed Abdurrahman Al Sani, kendilerine yönelik ekonomik yaptırımlar kaldırılmadan Körfez ülkeleriyle masaya oturmayacaklarını açıkladı.

 • GİRİŞ19.06.2017 16:46
 • GÜNCELLEME19.06.2017 17:40
Katar'dan Türkiye açıklaması!

Katar Dışişleri Başkanı Şeyh Muhammed Abdurrahman Al Sani, kendilerine yönelik ekonomik yaptırımlar kaldırılmadan Körfez ülkeleriyle masaya oturmayacaklarını açıkladı.

Al Sani yaptığı açıklamada, "Kadar abluka altındayken, pazarlık yapmayacağız. Pazarlıklara başlamak için ablukayı kaldırmak zorundalar" ifadelerini kullandı.

PAZARLIK MASASINA OTURMAYIZ

Katar'ın henüz Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'den herhangi bir talep almadığını söyleyen Al Sani, Al Jazeera'nın geleceği dahil Katar'ın içişlerinin pazarlık konusu olamayacağını belirtti.

TÜRKİYE'YE GÜVENİYORUZ

Al Sani, kriz devam ettiği müddetçe Katar'ın Türkiye, Kuveyt ve Umman'a güveneceğini ve İran'ın hava ulaşımını kolaylaştırdığını söyledi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar76

 • a.b 8 ay önce Şikayet Et
  katar 1 hafta önce abd ile niye f16 anlaşması yaptı ilk önce bunu kendisine sorsun katar. katar yarın birgün türkiyeyi işi biitikten sonra kenara atarsa hiç şaşmam !!
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Sabit Kal 7 ay önce Şikayet Et
  Sizin bu Jön Türkler'den kalma Arap düşmanlığınız, başımıza daha çok iş açar. Devletler 24 içinde 25 farklı karar alabilme kabiliyetine sahip olmalı. O zamanda alacağımız karar farklı olur. Hep zan, şüphe, ard niyet, düşmanlık, ihanet beklentisi ile devletlere yaklaşılmaz. Hala 2000 sene önceki gibi düşünüyorsunuz. Bu arada Batı ve Uzak Doğu Arapların kaymağını yerken, sen hala zart-zurt hikayeler anlat.
 • H.B.V 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiye Katar,a destek çıkınca,Asker gönderince ABD ve uşakları Arabistan,bahreyn filan hiç bir müdahale yapamıyorlar?
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • gsmo 8 ay önce Şikayet Et
  İran a asla güvenilmez
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Milliyetciyiz 8 ay önce Şikayet Et
  Bizde katara güveniyoruz katar tecrit edilmesinin hesabını soracaktır.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Kartal 8 ay önce Şikayet Et
  şu ramazan gününde müslümanım diyenlerin yaptıklarının acaba israilin filistinlililere uyguladığı amborgodan ne farkı var..işte müslümanların içler acısı hali..yönetimlerin milli ve müslüman olması işte bunun için çok önemli..
  Cevapla Toplam 10 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat