Yerli savaş uçağında yeni gelişme!

Yüzde yüz milli sermaye ve Türk mühendislerinin emekleri ile üretilecek olan yerli uçağın 2023 yılına yetiştirilebilmesi için TUSAŞ düğmeye bastı.

 • GİRİŞ07.11.2017 15:36
 • GÜNCELLEME07.11.2017 17:13
Milli Savaş uçağının videosu yayınlandı

Geçtiğimiz hafta Kale Grubu (%51)ve Rolls-Royce (%49) ortak bir şirket kurarak  başta Türkiye'nin milli savaş uçağı projesi TF-X olmak üzere, ülkenin sivil ve askeri alanda ihtiyaç duyduğu uçak motorları geliştirmek için anlaşmıştı

ANLAŞMA SONRASI HIZLA HAREKETE GEÇİLDİ

Yerli üretim alanın da önemli yatırım ve gelişmelere imza atan Türkiye, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve büyük anlaşmalara imza attığı yerli uçak projesini 2030 yılında tamamlamayı hedefliyordu. Cumhuriyetimizin 100.yaş hediyesi olarak milletimize hediye edilmek üzere yapımının 2023 yılına çeken Türkiye, hedeflerini bir an önce gerçekleştirebilmek için yeni kadrolar alacağını duyurdu.

 

Yüzde yüz milli sermaye ve Türk mühendislerinin emekleri ile üretilecek olan TAI TF-X’in yapım aşamasında büyük bir mühendis kadrosu oluşturulmak isteniyor. Projenin hedeflenen süre içerinde tamamlanabilmesi için ise TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., ‘Geleceğin bir parçası olmaya var mısın?’ sloganı işe mühendis alımları için şimdiden startı verdi. 


İŞTE ARANAN KADROLAR

İşte Milli savaş uçağının tasarlanması süresinde ihtiyaç duyulan kadrolar:

- Sistem Mühendisi
- Uçuş Kontrol Sistem Mühendisi
- Yapısal Tasarım/Analiz Mühendisi
- Uçak Sistemleri Mühendisi
- İtki Sistem Mühendisi
- Görev Sistemleri Mühendisi
- Yer ve Destek Sistemleri Mühendisi
- Beka Mühendisi Uçuş Bilimleri Mühendisi
- Elektromanyetik Tasarım Mühendisi
- Silah Entegrasyonu Tasarım Mühendisi
- Modelleme ve Simülasyon Mühendisi
- Proje Mühendisi

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar72

 • dede 2 ay önce Şikayet Et
  teknolojiyi alınlım devam edelim yapalım on çelik güneydugu sınırları teknolojile yeni silag sıstemleri radarlar snsorler kameralar otamatık sılak kuleleri uzaktan kumandalı kuleler uzaktan kumandalı kara araçları sınırda nobet tutmalı zayıhat azalır terore teknolojiyle yeneriz
  Cevapla
 • Arda 2 ay önce Şikayet Et
  işin içinde İngiliz olacak siz buna yerli diyeceksiniz.güldürmeyin insanı.İngilizin dirdiği nereden Müslümanlara hayır çıkmış.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ülküm 2 ay önce Şikayet Et
  mühendislerimize,en üst seviyede koruma sağlayın da,içimizdeki fetö kılıklı hainler ve Türk İslam düşmanı batılılar zarar vermesin,acı tecrübelerimiz var,yeri gelmişken aselsan da görev yaparken şehit edilen,görev şehitlerimize rahmet diliyorum,mekanları cennet olsun.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Hakki 2 ay önce Şikayet Et
  Tusaş da General Motors ile anlaşma yapmıştı.Biri olmazsa diğeri ile olur İnşallah.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mahmut 2 ay önce Şikayet Et
  araba yapıldı, uçak kaldı. hey Ya Rabbim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat