Dev şirket WhatsApp’ı ve Snapchat’i yasakladı!

Lastik üreticisi Continental, ilginç bir yasak ile gündeme geldi. Continental firması, şirkete ait 36 bin akıllı telefonda WhatsApp ve Snapchat kullanmanın yasaklandığını duyurdu. Continental’in bu yasağının arkasında ise şirketin gizlilik endişeleri var.

Dev şirket WhatsApp’ı ve Snapchat’i yasakladı!
Dev şirket WhatsApp’ı ve Snapchat’i yasakladı!
GİRİŞ 10.06.2018 12:32 GÜNCELLEME 10.06.2018 12:33
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Whatsapp’a ilginç bir yasak geldi. Lastik üreticisi Continental, WhatsApp ve Snapchat uygulamalarını gizlilik nedeniyle yasakladıklarını açıkladı. Bu durumdan 36 bin şirket telefonunetkileneceğini de söyledi.
 
Ayrıca şirket tarafından yapılan resmi açıklamada, dikkat çeken detaylarda bulunuyor. Bu detayların en başında, telefon ve tabletlerde bulunan kişisel bilgilerin güvenliğine yönelik endişelerinden dolayı, yasağın hemen yürürlüğe girmesini gerektiğini ifade etti. Bu ifadenin ardından da yasağı hemen yürürlüğe soktukları da gözden kaçmadı.
 
Açıklamalarına devam eden şirket, WhatsApp benzeri uygulamaların veri koruma konusunda yetersiz ve sorunlu olduklarını belirttikleri görülüyor. Bu sebeple, kişisel bilgilerin üçüncü kişiler tarafından erişim sağlanma riski olduğu öngörülüyor.
 
Bu risk yüzünden de yeni yasalar da yürülüğe girdiği biliniyor. Hatta yeni yasaya göre, gizlilik şartlarını ihlal eden şirketlerin gelirlerinin yüzde 4'üne varan oranlarda para cezası uygulanacağı dikkatlerden kaçmıyor. 

ETİKETLER
Whatsaap
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • RuHi 1 yıl önce Şikayet Et
    Adamlar işi biliyor.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
16 Ekim 2019 Günün Önemli Gelişmeleri
Donald Trump: Türkler öğle yemeğine çıkar gibi savaşıyorlar