Vatandaşı çileden çıkarıyordu! Kaldırılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, internette adil kullanım kotasının (AKK) 2019'da kaldırılacağı müjdesini verdi.

Vatandaşı çileden çıkarıyordu! Kaldırılıyor
Vatandaşı çileden çıkarıyordu! Kaldırılıyor
GİRİŞ 05.11.2018 14:26 GÜNCELLEME 05.11.2018 14:41
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, adil kullanım kotası ile ilgili  basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Turhan, e-devlet kullanımının 40 milyona ulaştığını hatırlatan gazeteciye, “Elektronik haberleşme, internette, iletişimde her gün büyük bir gelişme var. Mevzuatı da kullanıcılara işletmecilerin bazı uygulama esnasındaki abonelerinden haksız olarak almayı düşündüğümüz kapıları kapatmaya çalışıyoruz. Bunları belli süre içinde mevzuatta da oluşturarak uygulamaya koyacağız. 2019'un değişik dönemlerinde koyacağız” diye konuştu.

ADİL KULLANIM KOTASI NEDİR?

Adil kullanım kotası, internet kullanıcılarının internet kullanımı esnasında yoğun veri trafiğinden etkilenmemesi için ve oluşabilecek teknik problemleri engellemek amacıyla uygulanan planlanmış uygulamalar bütünüdür.

 

Adil kullanım kotası dahilinde, kullanıcılar belirli bir limite kadar indirme işlemi uygulayabilir. İzin verilen limitleri dolduğunda ise internet hızında düşüş yaşanır. Örneğin standart olarak 20 mbps hız ile internet kullanan bir kullanıcı, kendi hizmetinde izin verilen 10 GB'lık veri indirme limitini aştığında internet hızı 3 mbps'a düşürülür ve bir sonraki sıfırlanma süresine kadar 3 mbps hız kullanır.

ETİKETLER
cahit turan
YAZDIR
YORUMLAR 60
 • mst 1 hafta önce Şikayet Et
  bu iş bizim lehimize olmaz. ya paylaşımlı bağlantı, ya yüksek ücret, yada adil kullanım yokken genel kotalı internet olur. yani hızı sınızsız yaparken genel kotada paket biter yenisini al der. ne tarafa dönersen dön yani.
  Cevapla
 • Tabii 1 hafta önce Şikayet Et
  Hani Aralık 2018'de kalkacaktı???
  Cevapla
 • bilo 1 hafta önce Şikayet Et
  Güya 2018 de kalkiyordu
  Cevapla
 • çilekeş 1 hafta önce Şikayet Et
  Açma kapama ücretlerinede el atın bıktık usandık yahu
  Cevapla
 • serkan 1 hafta önce Şikayet Et
  kota kaklarsa fiyat yükselir, ben kotasız kullanıyorum ve biraz tuzlu. kaldı ki kotayı kaldırdık diyerek paylaşımlı bağlantılar verirlerse bir daha bu hızları göremezsiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Polis, emniyet müdürünün kızına ceza yazdı!
 Kaşıkçı'ya pıhtı ilacı enjekte edildi!