Dev şirketten Huawei'ye şok! Siparişleri askıya aldı...

Microsoft, kendi işletim sistemiyle çalışan ve firmanın farklı içeriklerine erişimi olan Huawei ürünleri siparişlerini askıya aldı.

Dev şirketten Huawei'ye şok! Siparişleri askıya aldı...
Dev şirketten Huawei'ye şok! Siparişleri askıya aldı...
GİRİŞ 24.05.2019 12:04 GÜNCELLEME 24.05.2019 13:42
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

South China Morning Post gazetesinin haberine göre, ABD Huawei kara listeye alarak, firmanın ABD teknoloji firmaları ile bağlantıları kesmeyi amaçlıyor.

 

 

Haberde, Microsoft'un kararının, Huawei ile bağlarını tamamen kesmesi anlamına gelmediği, sadece siparişlerin askıya alındığı belirtildi ve Microsoft işletim sistemi kullanılan Huawei cihazlarının güncelleme ve güvenlik hizmetlerinden yararlanmaya devam edeceğine işaret edildi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
iptal trump
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Yorumlarin bir kac tanesi ni okudum ama malesef cok bilgi eksikligi var...Meselenin özü 5G teknolojisi
  Cevapla
 • Misafir 4 ay önce Şikayet Et
  Ne batması? Huawei abd, ab şirketlerinin çalışarak ürettiği patent haklarını ihlal ediyor. Ona karşı önlem alınıyor. Huawei batar mı? Büyük ihtimal. İş ahlakı olmadığı için batsın zaten. Bu arada abd iyimi sanki? İkisi de birbirinden beter. Biz kendimize bakalım onlar birbirini yesin.
  Cevapla
 • C.Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Amerikan sistemleri batıyor bu yüzden Huawei,ye saldırıyorlar? asıl darbe Çin,in Yeni Huawei işletim sistemini 2020,ye kadar devreye sokunca gelecek!. o zaman Amerikan firmaları çakılacak.
  Cevapla
 • Sadık 4 ay önce Şikayet Et
  Teknolojik savaş devam ediyor. Ülke olarak bizde önlem almalıyız. Yerli yazılımlar üretmemiz şart.
  Cevapla
 • Osmanlı_Torunu 4 ay önce Şikayet Et
  Microsoft ve amerikan tekeli yazımlara rekabet edecek firmaların çıkması gerektiği artık gün gibi ortadadır. Amerika batıyor mu evet. Ama ben batarsam herkezi batırırım diyor. Bu aç gözlü canavarı ya doyuracaksın ya öldüreceksin. Bizlerde birlik olamadığımız sürece öldürebilecek bir güç göremiyorum. Bu durumda canavar yapması gerekeni yapıyor ama biz yapamıyoruz. Biz derken tüm ümmeti Muhammet + ingiliz olmayan diğer ülkelerden bahsediyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
PKK/PYD gözünü oraya çevirdi! Moskova cephesinin önemi artıyor
Altında Türkiye rüzgarı! Tam 400 ton