Sosyal medya devi duyurdu: Herkes para kazanabilecek

Facebook, geliştirdiği Study isimli uygulamayla kullanıcıların telefon aktivitelerini ödeme yapmak şartıyla izleyeceğini açıkladı.

Sosyal medya devi duyurdu: Herkes para kazanabilecek
Sosyal medya devi duyurdu: Herkes para kazanabilecek
GİRİŞ 12.06.2019 12:19 GÜNCELLEME 12.06.2019 12:19
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Facebook'tan yapılan açıklamaya göre, şirket tarafından geliştirilen  Study isimli uygulama, kullanıcıların çeşitli verilerini işleyerek, kullanım  alışkanlıklarına dair analizler yapacak.
 
"Yeni market araştırma uygulaması" olarak nitelendirilen Study ile  kullanıcıların telefonlarına kurduğu uygulamalar ve bunlarda geçirdiği süre,  hangi ülkede bulundukları, kullandıkları cihaz ve ağ özellikleriyle ilgili  verileri toplayacak. 

İsteğe bağlı olarak kullanılacak uygulamayla kullanıcı kimliği, şifre,  fotoğraf, video ve mesajlar gibi bilgilere erişilemeyecek. Uygulamanın elde  ettiği kullanıcı verileri, üçüncü parti uygulamalara servis edilmeyecek ve reklam  amacıyla kullanılmayacak.
 
Uygulamayı kullananlara ödeme yapılacak
 
Android platformunda yer alacak uygulamaya, 18 yaşından küçük  kullanıcılar erişemeyecek. Kullanıcıların yaşı, sisteme üye oldukları Facebook  hesabı üzerinden kontrol edilecek. Facebook, üyelik aşamasında kullanıcıların  banka hesap bilgilerini de alacak ve verilerinin kullanımına izin verenlere ödeme  yapacak.
 
İlk süreçte Amerika ve Hindistan'da kullanıma sunulacak olan  uygulamanın, ilerleyen süreçte diğer ülkelerde de kullanıma sunulması  planlanıyor.
 
Öte yandan Facebook, kullanıcı verilerinin güvenilir bir şekilde  saklanacağını ve bu verilerin sadece market araştırmaları ve daha iyi ürün  oluşturma amacıyla kullanılacağını taahhüt ediyor.
 

ETİKETLER
para kazanma
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Şefik 3 ay önce Şikayet Et
    Facebook kendi yapıyorsa şifrenimizi bilse ne olur zaten facebook insgrm şifresini adamlar istese görüyo
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ordu içinde Sisi'ye bayrak çekenler var!
ABD'den Fırat'ın Doğusu'nda teröristlere İHA eğitimi