Erzurum

Aynadaki cinayetin maliyeti 400 lira

07:37 17 Nisan 2018
Aynadaki cinayetin maliyeti 400 lira

Erzurum’da pompalı tüfekle poz verirken, karşısındaki okul arkadaşı Zafer P.’nin (17) ölümüne neden olan liseli Haluk K.’nın (17) tüfeği, internetten 400 TL’ye aldığı anlaşıldı

Ziya Gökalp Anadolu Lisesi öğrencisi Haluk K., arkadaşları Zafer P. ve Orhan B.’yi mangal yakmak için 7 Nisanda davet etti. Zafer P., arkadaşı Haluk K.’nın daha önce pompalı tüfekle çekilip sosyal medyada paylaştığı fotoğrafa heveslenip kendisi de çekilmek istedi. Arkadaşının bu isteğini kırmayan Haluk K. evlerine gidip tüfeği alarak arkadaşlarının bulunduğu köy odasına getirdi. Sırayla tüfekle fotoğraf çektirme isteği faciayla son buldu. Haluk K. kaza ile arkadaşı Zafer P.’yi ağır yaraladı. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kaldırılan Zafer P. doktorların yaptığı müdahaleye karşın kurtarılamadı. Aynı dakikalarda adliyeye sevk edilen Haluk K. da ‘taksirle ölüme neden olmak’ suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zafer P. ile çok samimi olduğunu belirten Haluk K. yaşananları ifadesinde şöyle anlattı:

Zafer tüfeği görmek istedi

Olay günü arkadaşlarımla Söğütlü köyünde mangal yapacaktık. Zafer bunu öğrenince bizimle gelmeye karar verdi. Yemek yedikten sonra Zafer bana daha önceden kendisine fotoğraf çekilerek göstermiş olduğum tüfeği getirmemi istedi. internet üzerinden 400 TL’ye aldığım tüfeği yerinden indirdim. Kimseye söylemeden tüfeği alıp köy odasına gittim. Burada ben Orhan ve Zafer vardı. Odada bulunduğumuz esnada sırayla fotoğraf çektirecektik. Orhan telefonun kamerasını açıp bizi çekecekti. İlk önce silah benim elimdeydi. Zafer silahı elimden aldı. Silahın arka kısmından ben tuttum ve ‘içi boş mu bir bakayım’ dedim. Zafer de çekiştirip ‘birşey olmaz ver’ deyip silaha asıldı. Daha sonra ben de silaha asılınca patladı. O esnada tetiğe Zafer’in eli mi, yoksa benim elim mi değdi bilmiyorum. Silah patlar patlamaz Zafer yere düştü, sol omuz kısmından yaralanmıştı. Ben hemen 112’yi aradım. Benim Zafer’le hiçbir sorunum yoktu. Çok yakın arkadaş olduğumuzu okulumdaki öğretmenlerimden, arkadaşlarımdan, çevremden öğrenebilirsiniz. Amacım birlikte mangal yakmaktı. Arkadaşımı öldürme gibi bir kastım yoktu. Olay kazen meydana geldi.

YORUMLAR

ETİKETLER
cinayet Erzurum AYna
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.