Eskişehir

Kadın hırsızların kapıyı açma yöntemi pes dedirtti

09:39 17 Nisan 2018 1 Yorum Var
Kadın hırsızların kapıyı açma yöntemi pes dedirtti

Eskişehir’de hırsız oldukları iddia edilen kadınların binaya giriş yöntemleri adeta ‘pes’ dedirtti.

Alınan bilgilere göre Eskişehir’in Mustafa Kemal Paşa mahallesi Tüzün sokakta bulunan Şıkkan Apartmanına girmek isteyen iki kadın, değişik bir yöntem kullandı. Ellerinde bulunan kart benzeri plastik bir cisim ile kapıyı açan ve hırsız oldukları iddia edilen kadınların hiç zorlanmaması binanın güvenlik kamerasına anbean yansıdı. Çıkan seslerden şüphelenerek kapılarının önüne gelen bina sakinleri, kadınlara 'ne için geldiniz' sorusunu yöneltti. Yardım amacıyla geldiklerini ve bina kapısının açık olduğunu söyleyen kadınlar, binadan çıkmalarının istenmesi üzerine binadan ayrıldı. Apartman giren kadınların yüzünü kapatmaları ise, akıllarda 'hırsızlık' şüphesi uyandırdı. 

Gerçekleşen hırsızlık olaylarından bıktığını söyleyen bina sahibi Metin Şıkkan ise kendi bulduğu çözüm yoluyla hırsızlık olaylarını engellemeye çalışıyor. Bina kapısının anahtar bölümündeki dilinin bulunduğu kısma akıllı vida takarak kartın girmemesini sağlayan Şıkkan, bu sayede hırsızlık olaylarından korunmaya çalıştıklarını ifade etti. 

“Kapıyı kart sokarak açıyorlar” 

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde hırsızlık maksadıyla binanın içine girdiklerini iddia eden bina sahibi Metin Şıkkan, “İki tane bayan sokaktan gelip kapıyı açmaya çalışmış. Ben o an evde yoktum. Eve gelince valide söyledi ve kamera görüntülerine baktım ve polisi çağırdım. Kart sokarak açıyorlar kapıyı. Hatta mahkemeleri de oldu bunlar. Fakat mahkemede beraat ettiler. Çünkü kapı açıktı biz girdik. Temizliğe geliyoruz ya da yardım toplamak amacıyla geliyoruz bizler diyerek beraat ettiler. Bir sonuç çıkmadı yani” dedi. 

“Bunu son olaydan sonra ben kapının karşı taraflarına vidalar doldurdum” 

Binaya giren kişilerin hiçbir şey çalamadıklarını söyleyen ve bulduğu yöntemden bahseden Şıkkan, “Temmuz ayı olduğu için bizim iç kapılarımız da açık bizim. Aile apartmanı ve kapılarımız açık oluyor. Bunu görünce şüphelenmişler. Annem zaten sesi duyunca siz ne arıyorsunuz burada demiş. Biz yardım topluyoruz teyze demişler anneme. Kapı açıktı demişler. Annem de kapı mümkün değil açık olamaz, siz nasıl girdiniz içeri, buradan girin oğlan yukarıda demiş. Ben de gerçekten yukarıdaydım. Üst katta oturuyorum. Daha sonra çıkıp yan tarafa gidiyorlar. Ama Allah'tan orada da bir şey almamışlar. Sert bir cisim ile açıyorlar. Bunu son olaydan sonra ben kapının karşı taraflarına vidalar doldurdum. Polisler de onların fotoğraflarını çektiler. Kart da soksan artık açılamıyor” açıklamalarında bulundu. 

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • abdullah 23 8 ay önce Şikayet Et
    bizi yönetenler bu hırsızlık olaylarından haberdar değiller sanırım,çünkü haberleri olsa mutlaka önlem alırlar.hırsızlardan artık gına geldi.güvenlikli sitede oturuyorum, pencerelerimiz demirli ama hırsızlar demirleri kesip dairelerimize giriyorlar.önümüzdeki seçimlerde bu sorunumuzu çözemeyenlere mesaj vermek istiyorum.hırsızların elini kesmeyenlere oy vermeyi düşünmüyorum.evimize girmek suretiyle,malımıza,canımıza,namusumuza kast edenlere acımak bize zulüm olur.zulme rıza gösterenler zalimdir.
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.