Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Tıp öğrencileri Gaziantep'te buluştu

Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin ilk kurultayı, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Kaynak: AA / Eklenme: 04 Eylül 2015, 15:25 / Güncellenme: 04 Eylül 2015, 15:25

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki kongrenin açılışında, kurultaya ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını söyledi. 

İnsanı sevme, mezhep veya ırk gözetmeksizin onları kucaklamanın temel şiarları olduğunu belirten Coşkun, "Hekimlerin meselesi insan sağlığıdır. Öte yandan 'bu insan benim insanım' diyebilmemiz gerekiyor. Hastayı meta veya eşya yerine koymamak da işte siz gençlerin görevidir" dedi.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Başkanı Tuğba Akçaoğlu da birliğin siyasi veya dini herhangi bir amaç olmaksızın, tüm Türkiye'deki tıp öğrencilerini temsil etmeyi ve onları geliştirmeyi amaçladığını dile getirdi. 

Kurultayda düzenlenecek oturumlarla tıp alanındaki başarılı akademisyenlerin öğrencilere katkı sağlayacağını ifade eden Akçaoğlu, programa 70 üniversiteden 400 öğrencinin katıldığını söyledi.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Halk oyunları kursları başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren halk oyunları topluluğunun yeni dönem kursları başladı.