Gaziantep

Organlarıyla 4 kişiye umut oldu

12:44 05 Temmuz 2017
Organlarıyla 4 kişiye umut oldu

Gaziantep'te, motosiklet çarpması sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen yaşlı kadının böbrekleri ve korneaları 4 kişiye umut oldu.

Kent merkezinde geçen hafta meydana gelen kazada, evinden yürüyüş yapmak üzere çıkan 65 yaşındaki Zeynep Dağ'a, kaldırımda bir motosiklet çarptı.

Beyin kanaması teşhisiyle kaldırıldığı Şehitkamil Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşen yaşlı kadının organları, ailesi tarafından bağışlandı.

Böbreklerinden biri Adana'da nakil bekleyen İlyas Çekme'ye diğeri Gaziantep'te diyalize bağlı yaşayan Hülya Söğüt'e, korneaları ise yine Gaziantep'te yaşayan iki kişiye nakledilecek.

Şehitkamil Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Güven Fincan, yaptığı açıklamada, trafik kazası sonucu tedavi için kaldırıldığı hastanelerinde beyin ölümü gerçekleşen Zeynep Dağ'ın ailesinin önemli bir karar vererek 4 hastaya şifa olduğunu söyledi.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.