Kartal Belediye Başkanı'na saldırı

İstanbul Kartal'da kreş açılışı sırasında Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'e bir kişi yumruklu saldırıda bulundu. Başkan'ın çevresindekiler ise çocukların gözü önünde saldırganı tekme tokat dövdü!

GİRİŞ 19.04.2013 12:32 GÜNCELLEME 19.04.2013 16:12

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Kartal Belediyesi'nin kreş açılışına katıldı. Saldırı açılışta gerçekleşti. Saldırı sonrası saldırgan, belediye başkanının çevresindeki kişiler tarafından dövüldü.

İŞTE O ANLAR:

BAŞKANA YUMRUK

Kreş açılışı sırasında Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün bulunduğu nokta bir anda karıştı. Başkana yumruk atan saldırgana çevredekiler hemen müdahale etti. Aralarında başkanın korumalarının da bulunduğu kişiler, etkisiz hale getirilen saldırganı yumruklamaya başladı. Başkanı yumraklayan saldırgan, çok sayıda kişi tarafından yumruklanarak bir odaya sokuldu

KREŞ ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE

Yumruklu saldırgan sokulduğu odada da dövüldü. Bu sırada bazılarının kızgın kişileri yatıştırmaya çalıştığı, ancak bunu başaramadığı görüldü. Bütün bunlar o sırada odada bulunan kreş çocuklarının gözü önünde oldu.

"POLİSİ ÇAĞIRIN"

Odada tamamen etkisiz hale getirilen saldırgan polisin çağırılmasını istedi, ama bu sırada yine kızgın kişilerin yumruklarına hedef oldu. Sonunda polis olay yerine geldi, ve başkanı yumruklayan kişiyi polis merkezine götürdü.

BAŞKAN ÖZ: TANIMIYORUM

Olaydan sonra konuşan Kartal'ın CHP'li Belediye Başkanı saldırganı da saldırının nedenini de bilmediğini söyledi.

BABASINI KÖPEK ISIRMIŞ

Olaydan sonra polis merkezine götürülen saldırganın adınının İrfan Yücesoy olduğu, babasının bir köpek tarafından ısırılmasından ötürü şikayetçi olduğu, bu diyalog sırasında başkana yumruk attığı öğrenildi.

KARTAL BELEDİYE BAŞKANI ŞİKAYETÇİ OLDU

Kartal'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte kreş açılışı yaparken saldırıya uğrayan Kartal Beledeyi Başkanı Altınok Öz, "Hizmet birilerini rahatsız etmiş olabilir. Biz görevimize devam edeceğiz. Bu saldırılar hiçbir şekilde bizim görev aşkımızı ve görev yapma isteğimizi engellemeyecektir" dedi. Yavuz Selim Devlet Hastanesi'ne giderek darp raporu alan Öz, Yakacık Asayiş Karakolu'na giderek saldırgandan şikayetçi oldu.

"KORUMAYLA DOLAŞAN BİR BELEDİYE BAŞKANI DEĞİLİM"

Kartal Belediyle Başkanı Altınok Öz saldırının ardından programına kaldığı yerden devam etti. Öz, Selvi Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve partililer Kartal Dragos'taki 'Deniz Kabukları Müzesi'ni gezdiler. Öz, burada DHA muhabirine yaptığı açıklamada saldırı anını anlattı. Selvi Kılıçdaroğlu'yla kurdeleyi kesiminin ardından içeri girdiklerini Altınok Öz, "İlk odayı ziyaret ettik. Kreş hakkında bilgi verirken, sağ tarafımdan bir yumruklu saldırı oldu. Arkamı döndüğümde bir kişinin saldırdığını gördüm. Daha sonra görüntülerde gördüğüm kişiyi tanımıyorum. Ben Kartal'da korumayla dolaşan bir belediye başkanı değilim. Bana bireysel olarak zarar vermek isteyen herkes, her yerde bunu yapabilir" diye konuştu.

"SALDIRIDAN SONRA YAPILAN ŞİDDETİ DE KABUL ETMİYORUZ"

Saldırıdan sonra yapılan şiddeti de kabul etmediğini söyleyen Öz, "Bu olay bizim mutlu günümüzde olduğu için mutlu günümüzün mutsuzluğa dönüşmesini isteyen bir zihniyet tarafından oluşturuldu. Saldırıyı önemsemiyoruz. Saldırıdan sonraki şiddeti de kabul etmediğimi ifade etmek istiyorum. Biz heyecanlanmamalıyız. Bu tür provakosyanlar ve saldırılar önümüzdeki süreçtede sürecektir. Biz CHP'liler yapılan saldırıları aklı selim olarak devletin güvenlik güçlerini göreve çağırarak ve gereğini yapmalarını sağlamamız gerekiyor. Bu kabul edebileceğimiz bir olay değil. Biz programımıza devam ettik. Deniz Kabukları Müzemizi ziyaret ettik." diye konuştu.

"GÖREVİMİZE DEVAM EDECEĞİZ"

"Şikayetçi olacak mısınız?" şeklindeki soruya Altınok Öz, "Tanıdığımız bildiğimiz tanıklar var; şahıs tören alanının yerini soruyor. Tören alanı bilinmiyecek bir yer değil. Kartal'ı tanımıyan kişiler tarafından yapıldı bu saldırı. Neden olduğu sonradan ortaya çıkacaktır. Hizmet birilerini rahatsız etmiş olabilir. Büyük ihtimal o yönde belirtiler görülecektir. Bir belediyenin açılışında kamusal bir alanda belediyenin bir birimine ait alanda olduysa bu kamusal saldırıdır. Bireysel bir şikayete gerek yoktur. Kamusal alanda yapıldığına göre emniyet güçleri saldırıyı o şekilde değerlendirerek gereğini yapmalıdır. Görevimize devam edeceğiz. Bu saldırılar hiçbir şekilde bizim görev aşkımızı ve görev yapma isteğimizi engellemeyecektir" şeklinde yanıt verdi.

"ÇOCUKLARIN VE ANNELERİN OLDUĞU BİNADA OLMASI ÜZÜCÜ BİRŞEY"

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da kreşin içini gezmeye başladıkları sırada saldırının meydana geldiğini belirterek, "Belediye başkanımız gayet sakin ve soğukkanlılıkla olayı karşıladı. Daha sonra saldırganı izole etme noktasında arkadaşlarımız devreye girdiler. Çünkü orada çok daha beklenmeyen olumsuz şeyler ortaya çıkabilirdi. Bu şiddet görüntüleri bizim onayladığımız şeyler değil. Oradaki partili arkadaşlarımız saldırganı güvenlik görevlilerine teslim ettikten sonra oradan ayrıldılar. Umarım emnniyet bu olayı aydınlatır. Çünkü çocukların ve annelerin olduğu bir binada böyle bir şeyi gerçekleşmiş olması hepten üzücü birşey tabiki" dedi.

Programların ardından Kartal Belediya Başkanı Altınok Öz, Selvi Kılıçdaroğlu, İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, parti yöneticileri ve belediye çalışanlarıyla Kartal Sahilyolu'nda bir restoranda yemek yediler.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Daha sonra Yavuz Selim Devlet Hastanesi'ne giderek darp raporu alan Öz, Yakacık Asayiş Karakolu'na giderek saldırgandan şikayetçi oldu.

Kartal Belediye Başkanı'na saldırı
GALERİYE GİT
ETİKETLER
kavga
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • ahmet kelem 5 yıl önce Şikayet Et
  Arı kovanına çomak sokulur mu?. Öfkeli arkadaş ;Başkana yumruk atacağına babanı ısıran köpeği dövseydin bu hale gelmezdin.Hedef şaşırıp yazık etmişsin kendine.
  Cevapla
 • yıldırım 5 yıl önce Şikayet Et
  Öyle mi. CHP li olunca başkan,yorumlar süper.Ama biz AKP li başkanlara bırakın yumruk atmayı,söz söylemek isteyenlerin nasıl yaka paça dışarı atıldıklarını da gördük.Geçelim bu faslı.Metin Akdağ arkadaş rüya görmüş.Sanırım gece bir yerleri açıkta kalmış.Dikkat et kendine.Soğuk almayasın.
  Cevapla
 • Ahmet Gül 5 yıl önce Şikayet Et
  bütün tv kanallarında gösterildi. chp zihniyeti bu,sadece linç etmek .!. hemde küçük çocukların önünde ! bilhassa o siyah çeketli olan veryansın ediyor ve vuruyor, acaba tek başına herhengi birine karşı böyle dövüşebilecekmi ? yoksa şimdi belediye başkanından ödüllendirilecekmi.? bunu zamanında seçim otöbüsünde başörtülü kadınada yapmışlardı !
  Cevapla
 • erdal islam 5 yıl önce Şikayet Et
  gülermisin ağlarmısın. bunu yapan akp li bir belediye olsa kıyamet kopar yıllarca bu görüntüler eşliğinde anti propaganda yaparlar barbarlar falan gibi kelimeler kullanırlar onun için dayak yiyen vatandaş sessiz kalmamalı bu olay bence çok büyük bir olay başkanın çevresinin vahşetinden başka birşey göremiyorum ben...kalabalıkta artistlik yapan bir çevre bence.
  Cevapla
 • celal okur 5 yıl önce Şikayet Et
  sopayı yiyen başkası,darp raporu alan başkan!!!!!. bu chp liler böyle! hem adamı döver hem darp raporu alırlar!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngiliz sofraları Türk markasıyla donatılıyor
Günün gazete manşetleri