Maltepe'deki çete terörü kamerada

İstanbul Maltepe Gülsuyu'nda geçtiğimiz ay 9 ESP üyesinin yaralandığı silahlı saldırılara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Dehşete düşüren silahlı saldırı anı kameraya saniye saniye yansıdı.

GİRİŞ 04.09.2013 12:16 GÜNCELLEME 04.09.2013 12:32

Maltepe Gülsuyu'nda geçtiğimiz ay Mesut Caddesi üzerinde afiş asan Sinan Sağır ve Şafak Aykan Şimşek'in vurulması üzerine olaylar tırmanmıştı. Devam eden olayların ardından ESP üyesi 9 kişi çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Silahlı saldırıların çetelere dayandığı iddia edilirken, dehşete düşüren saldırılara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Olayların fitilini ateşleyen ilk saldırı anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde Sinan Sağır ve Şafak Aykan Şimşek'in afiş astıkları sırada saldırıya uğradıkları görülüyor. İki gencin yanına gelen saldırgan silahına sarılarak kurşun yağdırıyor. Vurulan gençlerden biri sürünerek olay yerinden kaçmaya çalışıyor. Yerde yatan ilk yaralının yanına gelen saldırgan, saldırılarına devam ediyor. Daha sonra sürünerek kaçan yaralının yanına gelen zanlı, yerdeki yaralıya tekrar ateş ediyor. Olayın ardından yaralıların yanından ayrılan saldırgan hiçbir şey olmamış gibi olay yerinden uzaklaşıyor. Uzun süre yerde yatan yaralılara polis ve ambulans gelene kadar kimsenin yardım etmemesi dikkat çekiyor.

Hastanede konuşan yaralılardan Şafak Aykan, "Biz festival afişleri asıyorduk. Bir adam yanımıza gelerek ‘kolay gelsin' dedi ve birden silah çıkarıp ateş etmeye başladı. İlk ben vuruldum. Yanımda Sinan arkadaşım vardı, oda vuruldu. Biz mahallede geleneksel uyuşturucuya hayır kampanyası düzenliyoruz. Vuranı görmedim ama bize bu kampanya yüzünden ateş etmiş olabilirler diye düşünüyoruz. Uyuşturucu satıcıları olabilirler" dedi.

Polisin olay ile ilgili araştırmaları kapsamlı olarak devam ediyor.

ETİKETLER
çatışma
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cocu resmen açıklandı! İşte ilk sözleri
Azerbaycanlı vatandaşın coşkulu Erdoğan mesajı