Ekişehir'de kaza geliyorum diyor

Kütahya-Eskişehir karayolu üzerindeki yaya ve araç geçidi, alış veriş merkezine gidip-gelen vatandaşları tehlikeye düşürüyor.

Ekişehir'de kaza geliyorum diyor
Ekişehir'de kaza geliyorum diyor
GİRİŞ 20.11.2012 14:49 GÜNCELLEME 20.11.2012 14:49

Edinilen bilgiye göre, Çevre yolu olması sebebiyle özellikle TIR ve kamyon gibi ağır vasıta araçlar ile bir çok otobüs, minibüs ve yük taşıyan küçük kamyonların kullandığı Sera AVM Kavşağı'nda, yolun karşısına geçmeye çalışan vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

Dakikalarca yolun karşısına geçebilmek için beklemek zorunda kalan vatandaşlar, "Alış veriş merkezine geçmek için için bu kavşaktan geçmek zorundayız. Kaza olmadan karşıya geçiyorsak, bu kesinlikle şans eseridir. Ne bir yaya geçidi, ne bir üst geçit var. Buradan geçen TIR ve kamyonlar hızlı geçiyor. Diğer küçük vasıta araçlar da hızlı geçiyor. Yolun karşısına geçerken, yolun bir ucu gözükmediği için her an tehlike var. Buna bir çözüm bulunması gerekir. Bu bize göre Kütahya'nın en büyük sorunları arasındadır ve önceliğinin olması gerekir. Bizi düşünen yok mu?" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Mustafa Özdemir isimli vatandaş, "Ölümlü yada yaralanmalı trafik kazaları meydana gelmeden söz konusu bölgede, üst geçit veya farklı bir çalışma yapılarak, tehlike bertaraf edilebilir" şeklinde konuştu.

İHA

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bahçeli, MHP'nin seçim beyannamesini açıkladı
Yerele de başkanlık sistemi geliyor