Cezaevi firarileri, alışveriş yaparken yakalandı

Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan, dün saat 19.00 sayımında firar ettikleri anlaşılan, cinayet ve hırsızlık suçlarından hükümlü 2 mahkum, bugün Demircioğlu Caddesi'nde alışveriş yaptıkları sırada yakalandı.

  • GİRİŞ11.02.2013 15:41
  • GÜNCELLEME11.02.2013 15:41
Cezaevi firarileri, alışveriş yaparken yakalandı

Gökçeada İlçesi'nde işlediği cinayet suçundan 18 yıl kesinleşmiş cezası bulunan 39 yaşındaki Önder Güvercin ile Çanakkale ve çevresinde hırsızlık suçundan 50'ye yakın kaydı bulunan ve 20 yıl hapse hükümlü 29 yaşındaki Kurtuluş Taşdın, bir yıl önce iyi halden E Tipi Kapalı Cezaevi'nden Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu'na nakledildi.

Cezaevinde dün saat 19.00 sayımında, Güvercin ve Taşdın'ın firar ettikleri anlaşıldı, durum polis ve jandarmaya iletildi. Çanakkale polisi, otogar ve feribot iskeleleri ile hükümlülerin gidebilecekleri muhtemel yerlerde önlem aldı. Gece boyu yapılan çalışmalardan bir sonuç alınamadı. Ancak iki hükümlüden Önder Güvercin, bugün öğle saatlerinde Demircioğlu Caddesi üzerindeki dükkanlardan alışverişi yaptığı sırada Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu dedektifleri tarafından farkedildi.

Polis, birlikte firar ettiği Taşdın'ın da civarda olabileceği ihtimalini düşünerek Güvercin'i bir süre takip etti. Kurtuluş Taşdın'ın Güvercin'in yanına gelmesiyle polis iki hükümlüyü yakaladı.

Çanakkale Devlet Hastanesi'nde sağlık muyanesinden geçirilen iki hükümlü, Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne getirildi. İki firari hükümlünün ifadelerine başvurulduktan sonra, cezaevi savcılığına teslim edilecekleri öğrenildi.

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat