Sağlık Bakanlığı açıktan atama yapacak

Sağlık Bakanlığı, bu yılın 1. döneminde ilk defa ve yeniden (emekli olan tabip ve uzman tabipler dahil) açıktan atama kurası yapacak.

Sağlık Bakanlığı açıktan atama yapacak
Sağlık Bakanlığı açıktan atama yapacak
GİRİŞ 29.03.2010 13:52 GÜNCELLEME 29.03.2010 13:52

Sağlık Bakanlığının 28 Mart 2010 tarihli Resmi Gazetede yer alan ilanına göre, Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ilgili maddesi ile 15 Şubat 2004 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, ''Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Esas ve Usullerine İlişkin Yönetmelik'' hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacı kadrolarına 16 Nisan 2010 tarihinde kura ile atama yapılacak.

Kuraya, açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan uzman tabip, tabip, diş tabibi ve eczacılar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapanlar katılabilecek.

Ayrıca kuraya 5335 sayılı Kanunun ilgili maddesi ve 30 Ocak 2010 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5947 sayılı Kanunun 18'inci maddesi ile değiştirildiğinden, emekli olan tabip ve uzman tabipler, başvurabilecekler.

KURA TAKVİMİ

Kura başvuruları, Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden gerçekleştirilecek ve 26 Mart 2010 Cuma günü başlayıp, 8 Nisan 2010 Perşembe günü saat 18.00'de sona erecek.

Kuraya başvuran adaylar PBS'den başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu imzalayıp notere onaylatarak, (imzasız olan veya notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecek) en geç 12 Nisan 2010 Pazartesi günü saat 18.00'de Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğüne verecekler,

İlan edilen yerlere yerleştirme işlemleri, 16 Nisan 2010 Cuma günü noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Kura yeri ve saati ise http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde daha sonra ilan edilecek. Kura sonuçları da kura çekimi günü aynı internet adresinden ilan edilecek.

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL ALACAK

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü, çeşitli fakültelerde istihdam edilmek üzere 5 profesör, 6 doçent ve 7 yardımcı doçent alacak.

28 Mart 2010 tarihli Resmi Gazetede yer alan duyuruya göre Eğitim Fakültesi için 1 doçent, 3 yardımcı doçent alınacak.

Rektörlük, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için 2 profesör ve 1 yardımcı doçent alımında bulunacak.

Fen Edebiyat Fakültesinde istihdam edilmek üzere 2 yardımcı doçent, Tıp Fakültesi için 3 profesör ve 5 doçent, Bolu Meslek Yüksek Okulu içinse 1 yardımcı doçent alınacak.

Profesör ve doçent kadroları devamlı statüde olacak.

Yardımcı doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri, daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacak.

Adaylar başvurularını 15 gün içinde, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğünün ilgili birimlerine yapacaklar.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kandil’de boş bırakılan kontrol noktası
Guardian'dan alçak yazı: Erdoğan dünya için tehdit