Mehmet Ağar'a tahliye haberine yalanlama

Susurluk Davası'ndan aldığı 2 yıllık hapis cezasını çekmekte olan DP eski Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanacağı iddia edilmişti ancak o habere yalanlama geldi.

Mehmet Ağar'a tahliye haberine yalanlama
Mehmet Ağar'a tahliye haberine yalanlama
GİRİŞ 16.04.2013 12:20 GÜNCELLEME 16.04.2013 18:53

''Susurluk'' davasından hükümlü eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın, Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hükümlerinden yararlanarak tahliye olmasının söz konusu olmadığı bildirildi.

Ağar'ın 25 Nisan'da cezaevinden çıkacağı iddia ediliyordu. Haberde, 3. Yargı Paketi'nde yer alan ve şartlı tahliyesine bir yıl kalanlara, yarıaçık cezaevine gitmeden 'denetimli serbestlik' imkânı tanıyan düzenleme, Ağar'a da tahliye yolunu açacak deniliyordu.

MEHMET AĞAR'IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Eski bakanlardan Mehmet Ağar'ın avukatı Abdullah Egeli, müvekkilinin kanunda belirlenen süreler öncesi herhangi bir şekilde tahliyesinin mümkün olmadığını bildirdi.

Egeli, yaptığı yazılı açıklamada, bir gazetede "Mehmet Ağar 9 gün sonra tahliye oluyor" başlığıyla yer alan haberin tamamen gerçek dışı olduğunu belirtti.

İddianın, dedikodu ve yalan haber olmaktan öte hiçbir değerinin bulunmadığını ifade eden Egeli, şunları kaydetti:

"Müvekkilimin kanunda belirlenen süreler öncesi herhangi bir şekilde tahliyesi söz konusu değildir. Gerçek olmayan ve toplumda zihin karışıklığı yaratmaya çalışan bu tür yayınlarda isminin geçerek, devamlı şekilde gündemde tutulmaya çalışılması müvekkilimi rahatsız etmektedir. Bu tür asılsız iddialarla ilgili ayrıca yasal yollara da müracaat edilecektir."

SAVCILIK DA AÇIKLAMA YAPTI

Ancak AA muhabirinin Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan aldığı bilgiye göre, ''Susurluk'' davasından hakkında kesinleşmiş 5 yıl hapis cezası bulunan ve bu cezasını 9 aydan buyana Yenipazar Ceza ve Tutukevi'nde çeken Mehmet Ağar'ın dosyası, Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun çerçevesinde incelendi.

Yapılan inceleme sonucunda Ağar'ın şu an için tahliyesinin söz konusu olmadığı belirlendi.

Aydın'da, bugüne kadar 193 hükümlünün çıkan yeni yasadan faydalanmak için başvuruda bulunduğu, 96 hükümlünün tahliye olduğu ve dosyaların incelemelerinin devam ettiği öğrenildi.

ETİKETLER
susurluk davası
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • DiRiLiS 5 yıl önce Şikayet Et
    Cehalet ve söyleneni anlayamama. Biride sormamışki o halde ne zaman tahliye olacak diye.. Bakın ne savcı nede avukat Mehmet Ağar 3. yargı pakedinden yararlanamaz demiyor şu an veya 9 gün sonra tahliye olamaz diyorki bu çok doğru ancak 3 ay sonra tahliye olacak!! Bakın bu yazdığımı unutmayın 3 ay sonra Ağar tahliye olacak!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bunu yapan yandı! Para iadesi yok
Muharrem İnce TRT'de fena yakalandı!