Akil İnsanları protesto edeyim derken rezil oldu

Akil İnsanlar Marmara Heyeti, Çanakkale'de Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle buluştu. Toplantıda bir vatandaşın İstiklal Marşı eylemi herkesi güldürdü.

Akil İnsanları protesto edeyim derken rezil oldu
Akil İnsanları protesto edeyim derken rezil oldu
GİRİŞ 28.04.2013 17:20 GÜNCELLEME 29.04.2013 15:51

Hülya Koçyiğit'in de katıldığı toplantıda İstiklal marşı krizi yaşandı. Bazı vatandaşlar, İstiklal marşı okunmadığı için toplantıyı terk etti. Bir vatandaş, tek başına okumaya çalıştığı istiklal marşını heyecandan şaşırıp okuyamayınca, diğer katılımcılar tarafından alkışlarla protesto edildi.

Kolin otelde düzenlenen toplantıya, Çanakkale'deki sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Sabahki programlara yetişemeyen Hülya Koçyiğit, buradaki toplantıda yer aldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Akil İnsanlar Marmara Heyeti Grup Başkan vekili Mithat Sancar, katılımcılara 'Hoş geldiğiniz' derken, katılımcılar arasından bir kişi, İstiklal marşı okunup okunmayacağını sordu. Toplantı devam edince, kalabalık arasında 3 kişi, bu durumu protesto ederek toplantıyı terk etti. Ardından bir katılımcı, tek başına İstiklal Marşını okumaya başladı. Heyecandan ikinci mısrada şaşıran vatandaş, salondaki diğer katılımcıların alkışlı protestosuna maruz kaldı. Heyecanlı vatandaşı, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sakinleştirdi.

Protestoların ardından toplantı başladı. Mithat Sancar, yaşanan bu protestoları anlayışla karşıladıklarını ancak fazlasının ise saygısızlık olduğunu söyledi. Sancar, "Bu resmi bir toplantı değil. Milli marşı söyleyecek yer bellidir. Her yerde okunursa, o marşa saygısızlık olur. Bizim bayrakla, milli marşla hiçbir sorunumuz yok. Biz, bu bayrağın ve milli marşın gönüllüce, kalpten benimsenmesi için başlatılmış bir sürecin destekçisi olmak için yola çıktık" dedi. Ardından katılımcıların sorularıyla toplantı devam etti.

İçeride toplantı devam ederken dışarıda ise protesto vardı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından yaklaşık 200 kişi, otel önünde toplanarak sloganlarla Akil İnsanlar Heyetini protesto etti.

YORUMLAR 131
 • ahmet yılmaz 4 yıl önce Şikayet Et
  kahveden gelmiş. okey masasında oyundan kalkmış da gelmiş sanki, marşını söyleyip dönmüştür tekrar oyuna eminim
  Cevapla
 • temiroğlu 4 yıl önce Şikayet Et
  şu bir gerçek ki?. bazıları terörün bitmesinde ciddi derecede rahatsız...
  Cevapla
 • Berzal BAZ 4 yıl önce Şikayet Et
  zavallılar.. mhp de Türk milliyetçiliği yapanların çoğu Türk değildir.bunlar yerini yurdunu elin gavuruna bırakmış,toprağı devleti için savaşmamış ülkelerinden kaçıp Türkiye ye sığınmış zavallılardır..bu zavallılara söylemek lazım siz önce gidin de bıraktığınız topraklarınızı kurtarın
  Cevapla
 • Hel Fodul 4 yıl önce Şikayet Et
  bak sen şu milliyetçi tayfaya. biri istiklal marşını okumaktan aciz, diğeri gavurca pankart açmış. işte bunların milliyetçilikten anladıkları bu kadar.
  Cevapla
 • levent 4 yıl önce Şikayet Et
  peşine takıldıklarınıza. önce istiklal marşı okutun beceremeyip enternasyonal i okumaya başlarlarsa anlayın ki gene 12 eylülden önceki gibi kullanılıyorsunuz zavallı mhp liler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail gazetesinde yayınlanan 24 Haziran analizi
CHP'den İyi Parti'ye transfer oldular ama...