Emniyet'ten 'korum memuru'yla ilgili açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü, "koruma memuru" projesine ilişkin detayların tasarı çalışmaları sonuçlandıktan sonra paylaşılacağını açıkladı.

Emniyet'ten 'korum memuru'yla ilgili açıklama
Emniyet'ten 'korum memuru'yla ilgili açıklama
GİRİŞ 24.05.2013 21:21 GÜNCELLEME 24.05.2013 21:21

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM) "koruma memuru" alınması projesiyle ilgili gelen yoğun sorular, talepler ve bazı basın-yayın kuruluşlarında yer alan haberler nedeniyle açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada, "Emniyet Genel Müdürlüğü koruma memuru projesi kapsamındaki çalışmalar devam etmektedir. Bu aşamada, herhangi bir personel alımı söz konusu değildir. Koruma memuru alımı ile ilgili hususlar, tasarı çalışmaları sonuçlandıktan sonra paylaşılacaktır" denildi.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • hasan ak 5 yıl önce Şikayet Et
  28 yaş üstü arkadaşlar bimere mesaj gönderin. merhaba arkadaşlar yaş sınırının 35 olması ve özel güvenlik görevlilerine öncelik tanınması için bimere yani başbakanlık iletişim merkezine içişleri bakanlığıının web sitesinden bakan mesaj kısmından icişleri bakanına mesaj göndermeye davet ediyorum sesimizi duyuralım lütfen
  Cevapla
 • Melih 5 yıl önce Şikayet Et
  Gençleri Değerlendirelim. Madem ki bu kadar personel emniyete alınacak bu gencecik insanları polis olarak alsalar ve polislerin 45 yaş üstü olanlarını koruma memurluğuna geçirseler daha iyi olmaz mı.45 yaş üzerinde bir polis hırsızı nasıl kovalasın tabiatın kuralına bile aykırı bir durum bu. Bu polisleri koruma kadrosuna geçirirseniz sınavlar maçlar bu memurların tecrübeleri altında çok daha güvenli bir şekilde yapılır.
  Cevapla
 • Mehmet Candan 5 yıl önce Şikayet Et
  Özel güvenlikçiler işsiz kalacak diye bir söylenti var. Üniversitelerde çalışan özel güvenlikçilerin atılacağına dair bir söylenti var. Bu ne derece doğrudur. Bunca insan sorgusuz sualsiz koruma memuru alınacak diyerek nasıl işsiz bırakılabilir? Bu gelmiş geçmiş en büyük saçmalıktır. Siz bir gerekçe göstermeden bunca insanı nasıl işsiz bırakabilirsiniz. Umarım bu söylenilenler doğru değildir yetkililerin bir açıklama yapması yerinde olacaktır diye düşünüyorum.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
24 Haziran sonrası için Türkiye'de kaos planı!
Guardian'dan alçak yazı: Erdoğan dünya için tehdit