Dünyanın en fakir ülkesine Türkiye'nin eli uzandı

150 bin metrekare yüzölçümü ve 160 milyon nüfusu ile dünyanın en yoğun nüfusuna sahip olan ve dünyanın en fakir ülkesi olarak kabul edilen Bangladeş'te Cansuyu Derneği, 10 Bin kişiye Ramazan kumanyası dağıttı.

  • GİRİŞ04.08.2013 09:26
  • GÜNCELLEME04.08.2013 09:26
Dünyanın en fakir ülkesine Türkiye'nin eli uzandı

Başkent Dakka'ya bağlı on ayrı bölgede gerçekleştirilen gıda dağıtım çalışmalarında iki bin adet gıda kolisi, ortalama 10 Bin ihtiyaç sahibi insana ulaştırıldı. Gerçekleştirilen gıda dağıtımları ile Mir Hazirbak, Demra, Old Dhaka, Uttora 8., Uttora, Saidabad, Shodurgat, Pollobi, Adabor, Polton, Kilgau, Shobuzbarg, Ramna ve Lalbak bölgelerinde 10 bin kişinin bir aylık gıda ihtiyacı karşılandı. Ramazan kolilerinde sıvı yağ, pirinç, şeker, mercimek, hurma gibi temel ihtiyaç malzemeleri bulunmaktaydı.

KALPLERE YANSIYAN HUZUR

Cansuyu Yardımlaşma Derneği'nin Bangladeş yardımlarını organize eden Turgay Ayvazoğlu, yaptığı değerlendirmede Ramazan'ın bereketini Bangladeşli kardeşlerimizle paylaştıklarını ifade ederek; "Yokluğun ve yoksulluğun her metrekarede bütün yoğunluğu ile hissedildiği, bir lokma ekmek parası için saatlerce ter döküp günün sonunda eline sadece 3 dolar geçen insanların ülkesi Bangladeş'teyiz. Tek amacımız Türkiye'den almış olduğumuz emanetleri başkent Dakka civarında bulunan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize bir an evvel ulaştırmak. İhtiyaç sahiplerinin, emanetlerini teslim aldıklarında yüzlerinde beliren tebessüm, o tebessüme sebep olan bağışçının kalbindeki huzuru yansıtıyor adeta" şeklinde konuştu.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar1

  • Eskihisar Tash 4 yıl önce Şikayet Et
    Dualarimiz sizinle . kardeslerimiz allah razi olsun sizlerden
    Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat