Mustafa Koç 'Gezi' yorumuyla 'pes' dedirtti

Gezi Parkı olaylarında eleştirilerin odağında olan Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, eleştirilere ilişkin ilk kez konuştu. Koç, ‘Sizce Taksim'de yaşanan olaylarda 300 aracın yakılması şiddet içermeyen olaylar mıydı?' sorusuna verdiği cevapla komik durumu düştü.

 • GİRİŞ18.09.2013 08:47
 • GÜNCELLEME18.09.2013 09:25
Mustafa Koç 'Gezi' yorumuyla 'pes' dedirtti

Gezi Parkı eylemlerine katılanlar için 'bunlar mı ülkeye zarar verecek' açıklaması yapan Mustafa Koç esnafa verilen zararı, yakılan kamu araçlarını ve bankaları ile tahribata uğrayan basın araçlarını görmemezlikten geldi. 

"GÖSTERİ HAKKI DOĞAL OLMALI"

Yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Mustafa Koç'un, Hürriyet'e yaptığı ilk yorumları şöyle: "İleri demokrasilerdeki gösteri hakkı nasıl mevcutsa Türkiye'de dünyanın parçası olacaksa ki ona oynadığımızı biliyorum. Şiddet kullanılmadığı müddetçe, gösteri hakkının doğal olması lazım."

Mustafa Koç, ‘Sizce Taksim'de yaşanan olaylarda 300 aracın yakılması şiddet içermeyen olaylar mıydı?' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

'BUNLAR MI ÜLKEYE ZARAR VERECEK?'

"Oraya gelen insanları gördünüz mü? Sizin benim gibi insanlar. Ellerinde molotof kokteyli olanlardan bahsetmiyorum. Ama hepsinin aynı kefeye konmasını kabul etmiyorum. Kusura bakmayın. 70 yaşındaki teyze de gördüm, 18 yaşında çocuk da. Bunlar mı ülkeye zarar verecek. Bundan vazife çıkartan insanlar tabii ki olmuştur."

BAŞBAKAN'LA GÖRÜŞMEDİK

Mustafa Koç, ‘Gezi olayları sürecinde Başbakan ile bir görüşmeniz oldu mu, randevu istediniz mi?' şeklindeki soruyu, "Yok olmadı. Zaten kendisi çok yoğundu o dönemde. Kuzey Afrika'ya gitti. Çok sayıda iddia ortaya atıldı" şeklinde yanıtladı.

GEZİ PARKI OLAYLARINDA NELER OLDUĞUNU NE ÇABUK UNUTTUNUZ!

Yorumlar80

 • mahmut arslan 4 yıl önce Şikayet Et
  Maraşlı. Her on yılda gizli veya açıktan darbe yaptırmış bir zihniyetten başka ne beklerim. On yılı geçti darbe yok askerden ümit kesildi. mecburen başka kapılara yönelecek.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • kazanmakgaranti.tk 4 yıl önce Şikayet Et
  Senden daha KOÇ'u yok. Bu alanda en iyilerdensin Koç holding.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ekrem URAS 4 yıl önce Şikayet Et
  Tuzu Kurular. Adamın parası o kadar çok ki,bu insanların ülkeye,vatandaşlara verdiği zarar ondan dolayı gözüne gelmiyor. Yetkililerin yerinde olsam bu adamdan bütün zararları faiziyle birlikte alırdım.Aslında bu insanların mal ve hizmetlerini bizler de boykot etmemiz lazım.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • selami kaya 4 yıl önce Şikayet Et
  Samimi olmanın zorluğu?. Devletimiz güçlüdür, Hükümetimiz görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Gösteri ve hak arama mücadeleleri haktır. Her türlü şiddet Kötüdür. Devletimiz de bahsi geçen olaylarla ilgili gerekeni yapacaktır. Hükümetler demokrasi ile yönetildiğimiz için demokratik usullerle ve seçimle gelir ve hizmet ederler. Halk kanaatini gösterir. Bizler iş dünyasının önde gelenlerinden olarak bu konularda yorum yapmamız doğru olmaz. Toplumda taraf olacak hiç bir faaliyete bulaşmadık bulaşamayız. Böyle bir olayda bir şekilde ismimizin geçmesi bizi çok huzursuz etti. Kaç gündür gözümüze uyku girmiyor. DESEYDİ N O O L U R D U ki?
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • HalitBinVelit 4 yıl önce Şikayet Et
  Taksimde neler oldu çok iyi gördük!?..Gezi parkı eylemcileri Vatan hainidir!!!!!!!!!. ...Aksini söyleyen namertdir...Sayın Koç ise akıllı olsun? Halkımız kim nedir ne değildir çok iyi biliyor?..sonra boykotu yer Türkiye saltanatları biter?......
  Cevapla Toplam 28 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat