Paralel devlet önce dinlemiş sonra fişlemiş

İçişleri Bakanı'nın 'dinleme' açıklamasının ardından bu kez de Kilis'te 'fişleme' skandalı ortaya çıktı. Emniyet içinde oluşan bir birim AK Parti İl Teşkilatı'nda çalışanları mercek altına almış.

Paralel devlet önce dinlemiş sonra fişlemiş
Paralel devlet önce dinlemiş sonra fişlemiş
GİRİŞ 05.01.2014 12:19 GÜNCELLEME 05.01.2014 19:16
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Lokman Happani'nin haberi

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın paralel devletle ilgili yaptığı 'Güneyde bir ilimizde Vali ve il teşkilatı da dahil tüm şehri dinlemişler" açıklamasının ardından Kilis'te fişleme iddiası patlak verdi.

ADRESLERİ TARİF EDİLMİŞ

İddiaya göre Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki bir şubede oluşturulan birimde, kentteki AK Parti İl Teşkilatı ile gazeteciler başta olmak üzere birçok isim fişlenmiş. Son bir yıl içerisinde fişleme ile ilgili emniyet müdürlüğü bünyesinde bazı polislerin zorunlu olarak tayin isteyip il dışına çıktığı, bazı memur ve şube müdürlerinin pasif göreve getirildiği de iddialar arasında...

Fişleme dosyalarındaki kişilerin T.C. kimlik numarası, evlerinin nerede olduğu, ne iş yaptığı gibi istihbari bilgiler yer alıyor. Kişilerin ev ve iş adreslerinin yanı sıra tarifler de bulunuyor. Fişleme dosyası olduğu iddia edilen belgelerde AK Parti İl Teşkilatı başkan ve başkan yardımcılarından en alt kadroya kadar herkesin fotoğrafları ve kişisel bilgileri bulunuyor.

FOTOĞRAFLARI FACEBOOK'TAN

Fişleme dosyalarında kentte görev yapan ulusal ve yerel gazetecilerin de fotoğrafları ile bilgileri yer alıyor. Basın mensuplarının fotoğraflarının bazılarının ise başta facebook olmak üzere sosyal paylaşım sitelerinden elde edildiği görülüyor. Bazı fotoğraflar ise kentteki etkinliklerde çekilmiş.

'BÜTÜN ŞEHRİ 6 AY DİNLEMİŞLER'

İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, "Güneyde bir ilimizde 6 ay boyunca devlet içerisinde bir çete dinleme yapıyor. Bunu seçim öncesi kendi ittifaklarıyla siyasete dizayn vermek için kullanıyorlar" demişti.

KAYNAK: AKŞAM
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • muharrem tosun 5 yıl önce Şikayet Et
  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِBismillahirrahmanirrahim. burda dinleme yapılan vatandaşlar eyerki istedikle bekledikleri suç teşkil edecek bilği söylem eylem bulamıyorlar ise o zaman çan alıçı soru bu dinleme kimlerin isteyi ile yapılıyor suç yok ise suç ileva etmek söylem ilave etmek içinmi dinlenmiş oluyor ... dinleme yapanları denetleyen ler kim yapılan dinlemelerde nerelerde muhafaza ediliyor .. çok güzel organizasyon olumuş acı olan bu güne kadar devlet mit bu konuda bu alanı bunlara bırakmak bu kadar serbest yapmak dogrumudur... yapılanların süç işlenmişleri bu zatlar hakkında dava acılması mı sadece görev yeri deyiştirilmesimi
  Cevapla
 • aydın efe 5 yıl önce Şikayet Et
  Allah affetsin. Polise bak rüşveti yakala yolsuzlukları bul Allah sizi affetsin. siz nasıl dokunursunuz akp ye . onlara günah yok serbest bilmiyor musunuz? ayıp etmişsiniz. bide dış bağlantınız var uzaylılarla
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 5 yıl önce Şikayet Et
  Zaman ne zamanı?. Zaman cemaat değil ümmet olma zamanı...
  Cevapla
 • ali aydın 5 yıl önce Şikayet Et
  siyasi iş yerlerındede böyledır. yönetıcıye senın yanıda kufur eder senınde etmenı bekler sonra senı gambazlarlar
  Cevapla
 • Yunus Emre 5 yıl önce Şikayet Et
  Boyundan büyük işlere kalkışanlar elbette kalkıştıkları işin altında kalırlar. . Bu operasyonlar en azından bazı şeyleri daha iyi anlamamıza neden oldu. Bazı oluşumların yaptıkları hayal sınırlarımızı bile aştı. Bu oluşumların ellerine fırsat geçince ne yapabileceklerini öğrenmiş olduk.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mardin'den görüntülendi: 3 kamyonda 50 terörist
Barış koridoru 620 bin Suriyeli için umut oldu