Sivas-Divriği arası mesafe 3 saat kısaldı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas-Divriği hattında sefere başlayan Anadolu setleri ile Divriği'ye ulaşımın daha kolay olacağını belirterek, "Bu setlerimizle Divriği'yi Sivas'a yaklaştırmış olduk" dedi.

Sivas-Divriği arası mesafe 3 saat kısaldı
Sivas-Divriği arası mesafe 3 saat kısaldı
GİRİŞ 22.02.2014 23:08 GÜNCELLEME 22.02.2014 23:08

Deneme seferlerinin ardından bugün hizmete sunulan Raybüs'le Sivas'tan Divriği'ye gelen Yılmaz, Divriği Garı'nda yaptığı konuşmada, önceden trenle 5 saat süren Sivas-Divriği arası ulaşımın, Raybüs seferleri sayesinde 2 saat 16 dakikaya düşürüldüğünü söyledi.

Yerli üretim Anadolu setlerindeki konfora dikkati çeken Yılmaz, şunları kaydetti:

"Otobüsle veya araçla seyahat edebilirsiniz ama otobüste çay içemezsiniz, dolmuşta oturup muhabbet edemezsiniz ama bu araçlarımızda (Raybüs) sohbet edip çay içerek seyahat edebilirsiniz. Bu setlerimizle Divriği'yi Sivas'a yaklaştırmış olduk. Demirağların (Nuri Demirağ ve ailesi) demir ağ ile ördüğü bu ilçeyi hükümetimiz döneminde daha da geliştirerek Raybüs'ü başlattık. Allah kazasız belasız yolculuk etmeyi nasip etsin."

Divriği'de yapılan çalışmalara da değinen Yılmaz, ilçedeki su sorununun çözümü için 30 kilometrelik hatta boru döşendiğini, kalan bölümün ise bu sene bitirileceğini söyledi.

Sivas-Kangal karayolunun 15 kilometrelik bölümünün tamamlandığını, yolun kalan kısmında ise çalışmaların sezon başlayınca devam edeceğini belirten Yılmaz, "Bitirilmez denilen Arapgir yolu bitti, sadece bir tünel bölümü kaldı. O da bitme aşamasında. İnşallah Divriği'ye hizmetlerimiz devam edecek" dedi.

Bakan Yılmaz ile AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Habib Soluk, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ve diğer yetkililerin içerisinde bulunduğu Raybüs, Divriği Garı'ndaki törenin ardından Sivas'a hareket etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Trump'ı böyle uyarmış: Seninle oynadılar Başkan
Fenerbahçe'den görüntülü açıklama!