51. Kütüphaneler Haftası

Kırıkkale'de 51. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.

  • GİRİŞ01.04.2015 14:17
  • GÜNCELLEME01.04.2015 14:17
51. Kütüphaneler Haftası

Vali Ali Kolat, İl Halk Kütüphanesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlen kitap okuma etkinliğine katılarak öğrencilerle birlikte kitap okudu.

Kolat, burada yaptığı açıklamada, hafta dolayasıyla güzel bir etkinliği daha gerçekleştirdiklerini belirterek, öğrenci, öğretmen, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla birlikte 30 dakika kitap okuduklarını söyledi.

Amaçlarının kitaba dikkati çekmek, kitap okumanın önemini vurgulamak ve bu algıyı herkese yaygınlaştırmak istediklerini ifade eden Kolat, "Bu vesileyle bu etkinliğe katılan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz bundan sonra kitap okumayı daha fazla alışkanlık haline getirecekler ve kitap okumanın iyi bir dost kazanmak olduğunu görecekler. Bütün amacımız herkes kitapla dost olsun. Kitaplar bizim kültürümüzdür, geleceğimiz, mirasımız ve geçmişimizdir" diye konuştu.

51. Kütüphaneler Haftası kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinliğin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans salonunda devam etti.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat