Ünlü kabadayı Kürt Ali vefat etti

Türkiye'nin bir dönem en ünlü kabadayılardan olan Kürt Ali lakaplı Ali Tutum, nefes darlığı sonucu yaşanımını yitirdi. Ünlü kabadayı Tutum, bugün öğle namazına mütakip defnedilecek.

  • GİRİŞ08.04.2006 10:28
  • GÜNCELLEME08.04.2006 10:28
Ünlü kabadayı Kürt Ali vefat etti


Türkiye'nin 1950-1985'li yıllarda en popüler kabadayısı ve kabadayılar arasında abi olarak bilinen, çeşitli kitap ve televizyon filmlerine konu olan, Kürt İdris ve Dündar Kılıç gibi yeraltı dünyasının önemli isimleriyle cezaevi arkadaşlığı yapan Kürt Ali lakaplı Ali Tutum ( 80) nefes darlığı sonucu Bozhöyük'te yaşamını yitirdi.

Ünlü kabadayı Tutum, bugün öğle namazına mütakip Bilecik'in Bozhöyük ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verilecek. Tutum'u kabadayılar asındaki birliği ve abiliği sağldağı için çok sevilen bi isim olduğu belirtildi.

Cenazeye Türkiye'nin önemli kabadayı ve yeraltı dünyasının isimlerinin katılması bekleniyor.

Ali Tutum'un yeğeni Ekrem Bilgin, dayısının her hangi bir rahatsızlığının bulunmadığını ancak nefes darlığı yaşadığını belirterek, 'Dayım, uzun süredir nefes darlığı yaşıyordu. Bunun dışında her hangi bir sıkıntı yoktu. Aniden nefes darlığı yaşadı ve kısa süre sonrada yaşamını yitirdi.dayım Kabadayılar arasında seilen ve abi olarak bilenen bir isimdi ' dedi.

Kürt Ali lakaplı Ali Tutum, 1950-1985 yılları arasında Türkiye'nin en popüler kabadayısı olarak biliniyordu. Tutum, bir dönem çeşitli televizyon filmleri ve kitaplara konu olmuştu. Tutum, kabadayı ve yeraltı dünyasındaki isimler arasında abi ve racon kesen birisi olarak tanınıyordu.

Aslen Elazığ'lı olan Ali Tutum, Kürt İdris, Dündar Kılıç, Ankaralı Erol Seven, Adanalı Karikatür Turan, Elazığlı Şah İsmail, İnegöllü Benli, Adanalı Süleyman Sırrı, Arap Hüso, Kasımpaşalı Dede Sultan, Ankara Kürt Cemal, Çilli Burhan, Düzceli Ferdaseven, Oflu İsmail, Oflu Hasan gibi ünlü kabadayı ve yeraltı dünyasının isimleri ile birlikte çalışmış, onlara fikir babalığı ve abilik yaparak aralarında recon kesmişti.


(Cihan) 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun