O gece cumhurbaşkanı koltuğuna o isim oturacaktı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

GİRİŞ 11.01.2017 11:31 GÜNCELLEME 11.01.2017 22:49

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazete ile televizyonların Ankara temsilcileri ve muhabirleriyle bir araya geldi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve soruları yanıtlayan Topçu, Türkiye'nin dar bir koridordan geçtiğini, 100 yıl evvel planlarını yarıda bırakanların bunu tamamlamak istediğini söyledi. Topçu, "Sevr ile falan da yetinmeyecekler, ben böyle inanıyorum. Bizi geldiğimiz yere göndermek istiyorlar." dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine de değinen Topçu, "Tuğrul Bey'i aradım, 'Devlet Bey'i alalım Külliye'ye gidelim' dedim. Ulaşamadık." sözleriyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ulaşmak istediğini anlattı.

Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gittiğini belirten Topçu, "Sonradan tutuklanan o Kutsi, 'şahsi mesele değil' diyen Muhafız Alay Komutanı'nın (Muhsin Kutsi Barış) yanına gittik. 'Sizin şahsınızla alakalı değil bu iş' diyor. Orada bütün dert ve dava şu, Külliye'nin içine girecekler güya... Orada kim var? Ben varım, Ankara Valisi var, o günkü Emniyet Genel Müdürü var, Ankara Emniyet Müdürü, Genel Sekreter Yardımcılarından Metin Bey ve Nadir Bey var. Bizi yere yatıracaklar, kelepçe takacaklar elimize, ayağımıza. Arkadaş da orada resim çekilecek, Cumhurbaşkanının koltuğunda. Bitti olay." diye konuştu.

O gece Cumhurbaşkanlığında çalışanların gözlerinde yılgınlık görmediğini belirten Topçu, vatandaşların tanklara elleriyle "dur" dediğini kaydetti.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ

Anayasa değişiklik teklifine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Topçu, "fırsat siyaseti" yerine "feraset siyaseti" yapmanın önemini vurguladı.

Millete gidecek bir konuyu bu kadar zorlaştırmanın anlamı olmadığını dile getiren Topçu, milletin sağduyusuna inanmak gerektiğini söyledi.

ETİKETLER
yalçın topçu
YAZDIR
YORUMLAR 35
 • kerem 1 yıl önce Şikayet Et
  maskeli balo
  Cevapla
 • haasu 1 yıl önce Şikayet Et
  Teroru naletliyoruz
  Cevapla
 • Huseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  bence millete cagır yapın mecliste de demorasi nöbet tutarız. israile vanminut, ucaga "dur ulan" demis bir milletiz cehape kiiim? fetö i amerik kiim
  Cevapla
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  o koltuğa ancak va ancak milletin iradesiyle gelmiş hak etmiş kişi oturur başkaları oturursa pişman olur hele hele darbeciler bin defa pişman olur.
  Cevapla
 • Serpil 1 yıl önce Şikayet Et
  Oturacaktı değil oturamayacaktı orada oturmak için hak etmiş olmak gerekir bu millet Aziz dir mübarektir kimi nereye koyduğunu koyacağını bilir eskiler darbeler dönemi geçmiş soluğu millet olarak orada alır orada oturamayacaktı zaten bu böyle biline...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan İYİ Parti yorumu: Her şey olabilir!
Adıyaman'da deprem: 39 yaralı