Mert Altıntaş'ın cenazesi kimsesizler mezarlığında

Terörist Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesi tarafından alınmayan cenazesinin kimsesizler mezarlığına defnedilmesi için işlem başlatıldı.

 • GİRİŞ12.01.2017 10:14
 • GÜNCELLEME12.01.2017 10:30
Mert Altıntaş'ın cenazesi kimsesizler mezarlığında

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde 19 Aralık 2016 tarihinde Büyükelçi Karlov'a silahlı saldırı düzenleyen ve operasyonla etkisiz hale getirilen polis memuru Altıntaş'ın Keçiören'deki Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi işlemleri 21 Aralık'ta tamamlandı.

15 GÜNLÜK SÜRE DOLDU

Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Adli Tıp Kurumu Kanunu Uygulama Yönetmeliği hükmü gereğince cenazenin teslim alınması için tanınan 15 günlük sürede Altıntaş'ın cenazesi teslim alınmadı.

Aile tarafından kabul edilmeyen ve yaklaşık 24 gündür Adli Tıp Kurumu morgunda bekletilen Altıntaş'ın cenazesinin defnedilmesi için Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığınca işlem başlatıldı.

İŞLEM BAŞLATILDI

Yönetmelik hükmü gereğince Adli Tıp Kurumu tarafından Altıntaş'ın cenazesinin defnedilmesi için belediyeye yazı yazıldı. Saldırgan Altıntaş'ın cenazesi, belediyeye teslim edilmesinin ardından kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

Etiketler

Yorumlar2

 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  o babaya uzülüyorum evlat deyıp alsaasikinti Almasa vicdanen sikinti adam me yapsin yazik yaaa bu genclere üzülüyorum yaaa
  Cevapla
 • H.B.V 1 yıl önce Şikayet Et
  Fetönün-Fetöcülerin Mezarı olmayacak!.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat