PKK'ya karşı hepsi birleşti: Derhal terk edin

IKBY'deki Türkmen siyasi parti ve dernekler PKK'nın Sincar'daki varlığına karşı ortak bildiri yayımlayarak örgütün koşulsuz ilçeden çekilmesi çağrısı yaptı.

 • GİRİŞ19.03.2017 21:16
 • GÜNCELLEME19.03.2017 21:49
PKK'ya karşı hepsi birleşti: Derhal terk edin

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Türkmen  siyasi parti ve dernekler, terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesini derhal  terk etmesi çağrısında bulundu.

Türkmen siyasi parti ve dernekleri tarafından yayımlanan ortak  bildiride, "Türkmen siyasi parti ve dernekleri olarak PKK ve ona benzer silahlı  grupların Sincar'daki varlığı bölge üzerinde güvenlik tehdidi oluşturduğu,  istikrarsızlık ve çatışma ortamına zemin hazırladığı kanaatindeyiz." denildi.

"Bölgede faaliyet gösteren tüm silahlı güçlerin Irak ve IKBY'nin  emrinde olup, güvenlik sistemine göre hareket etmeleri gerekiyor." ifadesine yer  verilen bildiride şunlar kaydedildi:

"Diğer tüm siyasi partilerin de bu konuda hassasiyetleri göz önünde  bulundurarak sorumluluk içerisinde hareket etmeleri ve IKBY'ye destek vermeleri  lazım. Sorunun daha da büyümemesi ve Sincar halkının daha fazla zarara uğramaması  için silahlı grupların en kısa zamanda koşulsuz bir şekilde ilçeyi terk etmesi  gerekiyor."

Söz konusu ortak bildirinin,  Türkmen Kalkınma Partisi, Türkmen  Demokratik partisi, Türkmen Liberal Derneği, Türkmen Kurtuluş Partisi, Türkmen  Demokratik Hareketi, Türkmen Halk Partisi ve Türkmen Kültür Derneği tarafından  yayımlandığı kaydedildi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar19

 • M. Ö. 11 ay önce Şikayet Et
  Eğer başedemiyorsanız Türkiyeden yardım isteyin.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mücahit 11 ay önce Şikayet Et
  pkk kuklası barzani dahil hepsi öldürülmeli, Türkmenler hem bizden hemde bizim geleceğimiz o topraklarda.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Vay 11 ay önce Şikayet Et
  Sıkıysa gitsene
 • balalı mustafa 11 ay önce Şikayet Et
  helel olsun .işte terör böyle yok olur.birlikten kuvvet doğar
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • serdar 11 ay önce Şikayet Et
  ha gayret. pkk ve onun işvereni abd ye karşı yanınızdayız. HAÇlılar bölgeden defolun
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • müslüman 11 ay önce Şikayet Et
  helal olsun beraber olun ONLARI BİRBİRİNE ÖLDÜRTÜN. BİRLİKTE KUVVET DOĞAR. DÜŞÜNCENİZ NE OLURSA OLSUN SAVAŞTA BİRLİKTE OLUN. NE MUTLU TÜRKÜN BİRLİKTELİĞİNE..
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat