Anadolu Üniversitesi'nde FETÖ operasyonu

Anadolu Üniversitesi ile bağlantılı başlatılan üçüncü dalga operasyon kapsamında ByLock kullandıkları belirlenen 11 zanlıdan 8'i yakalandı.

 • GİRİŞ20.03.2017 12:51
 • GÜNCELLEME20.03.2017 12:51
Anadolu Üniversitesi'nde FETÖ operasyonu

Eskişehir merkezli 6 ilde Anadolu Üniversitesi (AÜ)  ile bağlantılı başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na  (FETÖ/PDY) yönelik üçüncü dalga operasyon kapsamında, Sivil Havacılık  çalışanlarının da aralarında bulunduğu 8 zanlı gözaltına alındı.  Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre,  Başsavcılıkça AÜ'ye yönelik yürütülen FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde, AÜ  Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinden mezun olup, ülkenin değişik yerlerinde  sivil havacılık alanında görev yapan kişilerle ilgili Eskişehir, Sakarya, İzmir,  İstanbul, Ankara ve Adana'da 11 adrese operasyon gerçekleştirildi.

 AÜ ile bağlantılı başlatılan üçüncü dalga operasyon kapsamında, terör  örgütünün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları belirlenen 11  kişiden 8'i yakalandı. Adreslerinde bulunamayan 3 şüpheli ise aranıyor. AÜ'ye yönelik 18 Ağustos ve 8 Mart'ta da iki operasyon düzenlenmiş ve  53 kişi gözaltına alınmıştı

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar2

 • Konya42 10 ay önce Şikayet Et
  Üniversite giriş sınavımı kpss mi belki değil.Derhal mudahale edilmesini istisiyoruz biz sanayide çalışıp aynı zamanda okuyan insanlarız neden bu kadar aöf zorlaştırılıyor.
  Cevapla
 • Serpil 11 ay önce Şikayet Et
  Bu yanlış sınav sistemiyle onca insanını canına okuyup zor durumda bırakanlar bunlardanmı acaba? Aöf. Düzelir umarım birde Auzef...
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat